НСКУ виступила проти розпуску Експертної комісії при Держкіно

КультураК.С., 26 квітня 20161870

У Києві відбулося засідання секретаріату Національної спілки кінематографістів України, до порядку денного якого ввійшло питання переформатування Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно України.

Секретаріат НСКУ не погодився з рішенням голови Державної агенції з питань кіно Пилипа Іллєнка про припинення повноважень нинішнього складу прокатної комісії, прийнятого ним після того, як 18 квітня експерти більшістю голосів проголосували проти відкликання прокатного посвідчення в серіалу «Не зарікайся» телеканалу «Україна». Нагадаємо, 66-та серія цього серіалу викликала обурення у суспільстві. Після того, як Експертна комісія вирішила залишити серіалу прокатне посвідчення, голова Держкіно Пилип Іллєнко написав у своєму  Facebook про рішення її розпустити. Проте у НСКУ назвали таке рішення антидемократичним.

Голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач у коментарі «Детектору медіа» повідомив, що спілка повністю підтримує членів Експертної комісії і рекомендує їх до складу знову, оскільки вони не порушили жодних етичних або юридичних норм.

Пан Тримбач також зазначив, що в голови Держкіно не було причин розпускати прокатну комісію, бо він мав юридичне право сам прийняти рішення щодо відкликання ліцензії серіалу «Не зарікайся», якщо його не влаштувала думка експертів, і тим самим не перекладати відповідальність на них.

Крім того, нарікань на роботу Експертної комісії раніше не було, тож не можна переформовувати її за результатами єдиного випадку, вважає секретаріат НСКУ.

«Членів прокатної комісії було дискредитовано як професіоналів, громадян, патріотів, і тепер вони змушені вислуховувати образи на свою адресу, хоча зовсім не заслуговують на таке ставлення.

У статуті Спілки кінематографістів написано, що ми повинні захищати честь і гідність наших членів, тому ми заявляємо про свою підтримку - ми зробимо все, аби не дозволити ображати наших людей фактично без причини.

У країні інформаційна безпека постійно перебуває під загрозою, але міністерство інформаційної політики нічого не робить, і виявляється, що винна в усьому Експертна комісія», – зазначив Сергій Тримбач.  

Офіційну заяву Національної спілки кінематографістів України про підтримку членів Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно України буде опубліковано до кінця тижня.

Нагадаємо, що повноваження попереднього складу прокатної комісії було припинено 21 квітня наказом Держкіно № 71. До 29 квітня Держкіно приймає пропозиції щодо кандидатур членів оновленої прокатної комісії. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук