Одну із найбільших подій на Гогольfestі скасували зі скандалом

КультураДарина Цвях, 18 вересня 201512520

Показ хореографічної вистави «Богиня грає в кості» ізраїльського танцівника і хореографа Ереза Зоара, підготовленої ним спільно з українськими танцівниками, скасований. Про це повідомила Cultprostir балетмейстер-постановник і куратор танцювальної сцени Гогольfestу Христина Шишкарьова. 

Ерез Зоар працює в трупі Batsheva Dance Company, яка, на думку керівника Гогольfest Влада Троїцького, входить до десятки кращих в світі. Зоар приїхав до Києва спеціально для роботи над виставою. Її підготовка, що розпочалася 9 серпня, була перервана на фінальній стадії за 2 дні до початку фестивалю. 

В інтерв'ю Cultprostir Христина Шишкарьова так описала причини цього інциденту:

«Ймовірно, в якомусь сенсі ізраїльтяни мають рацію: вони звикли працювати на театральних сценах, де навколо них бігає 150 чоловік персоналу, що займається тільки ними. Їхні потреби вийшли далеко за рамки наших можливостей. Але зі свого боку ми зробили неможливе – ніхто не спав, не їв, працюючи для них. Влад Троїцький говорив, що ніколи не просив навіть для власних проектів побудувати сцену на 5 днів раніше, але для Ереза це було зроблено. Наші танцівники виконали колосальну роботу: з 9 серпня вони працювали щодня від 7 до 18 годин; багато хто з них приїхав з інших міст, знімав тут житло за власні гроші.

Не кажу, що все було ідеально: з виконанням деяких вимог ми дійсно запізнювалися. Але це був для нас дійсно першочерговий проект в рамках фестивалю. Особисто я весь цей час займалася практично виключно ним – тепер доводиться підтягувати «хвости», що накопичилися в інших проектах. Всі технічні служби також працювали насамперед на цей спектакль... Але наші гості ставили все нові і нові умови – такі, щоб їх неможливо було виконати. Наприклад, вони сильно обурювалися з приводу того, що придумана ними ввечері декорація не матеріалізувалася чудесним чином наступного ж ранку. У підсумку після 4-годинних переговорів, після того як фестиваль погодився забезпечити все, що хочуть наші ізраїльські друзі, від них надійшла вимога забезпечити 15 авіаквитків до Берліну і назад для танцюристів, щоб вони поїхали туди працювати. Це вже повний абсурд».

Нагадаємо, фестиваль Гогольfest триває у київському Експоцентрі до 27 вересня, почався з Розпочався він з перформансу під назвою «Мистецтво війни, любові, миру».

Цього року на Гогольfest представлять близько 500 подій, серед яких кінопокази, академічні та альтернативні музичні заходи, твори візуального мистецтва, перформанси, театральні та хореографічні постановки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук