Окружний адміністративний суд Києва призупинив ліквідацію Української православної церкви Київського патріархату УПЦ (КП). Відповідне рішення суду опубліковано на сайті патріархату у середу, 4 вересня.
Суд задовольнив заяву адвокатів УПЦ (КП) щодо забезпечення позову, яким церква просила визнати незаконними дії Мінкульту з ліквідації Київського патріархату. Зокрема, голові ліквідаційної комісії митрополиту Черкаському ПЦУ (Православної церкви України) Йоану заборонили вчиняти будь-які дії з майном Київської патріархії УПЦ (КП), а також будь-які дії з ліквідації Релігійної організації Київська патріархія УПЦ (КП).
Як інформував ZAXID.NET, Міністерство культури України підтвердило ліквідацію Української православної церкви Київського патріархату. Наказом Мінкульту від 30 січня 2019 року декларував ліквідацію УПЦ КП на підставі рішень Помісного собору УПЦ (КП) від 15 грудня 2018 року. Відтоді вона увійшла до складу ПЦУ.
«Незважаючи на те, що релігійне об’єднання УПЦ (КП) припинило свою діяльність шляхом об’єднання і приєднання до УПЦ, всі функції статутних органів колишньої УПЦ КП перейшли до компетенції відповідних керівних органів ПЦУ», — додали у Мінкульті.
15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналисяу єдин у Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. Представники РПЦ (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але окремі парафії переходять до ПЦУ. 5 січня 2019 року у Стамбулі було підписаноТомос про автокефалію української церкви, 6 січня патріарх Варфоломій передав його Епіфанію.
20 червня почесний патріарх ПЦУ Філарет скликав собор, на якому оголосив про відновлення ліквідованої УПЦ Київського патріархату та невизнання томосу про надання автокефалії Православної церкви України. Філарет заявив, що ПЦУ є залежною від Константинопольського патріарха.
27 серпня прихильники Філарета зірвали розгляд позову УПЦ (КП) проти Мінкультури. Засідання перенесли на 11 вересня.