Прихильники Філарета зірвали розгляд позову УПЦ (КП) проти Мінкультури
Засідання перенесли на 11 вересня
У вівторок, 27 серпня, Окружний адміністративний суд Києва розпочав засідання за позовом Української православної церкви Київського патріархату до Міністерства культури про скасування наказу про її ліквідацію, проте мусив перенести слухання на 11 вересня через порушення правопорядку. Про це повідомила прес-служба ОАСК.
Як повідомляється, один із слухачів, незважаючи на зауваження, систематично порушував порядок, а інші присутні підтримали його.
За повідомленням UA:Перший, прихильники УПЦ (КП) почали кричати «Ганьба» і вимагати відновити свій патріархат.
«З огляду на те, що при розгляді цієїї справи в залі перебувало понад 50 вільних слухачів, які висловлювали підтримку цій особі, слухати справу було неможливо і суддею було оголошено перерву до 11 вересня», – повідомили в ОАСК.
Після перенесення засідання вільні слухачі викликали слідчо-оперативну групу для фіксації заяви про злочин і заблокували зал судових засідань. У зв'язку із цим секретаріат суду мусив перенести кілька судових засідань в інших справах.
«Через події, які мали місце 27 серпня під час розгляду справи за позовом УПЦ КП. суддя зобов'язаний звернутися до Вищої ради правосуддя з повідомлення про втручання в діяльність зі здійснення правосуддя», – заявили в ОАСК.
Як інформував ZAXID.NET, Міністерство культури України підтвердило ліквідацію Української православної церкви Київського патріархату. Наказом Мінкульту від 30 січня 2019 року декларував ліквідацію УПЦ КП на підставі рішень Помісного собору УПЦ КП від 15 грудня 2018 року. Відтоді вона увійшла до складу ПЦУ.
«Незважаючи на те, що релігійне об’єднання УПЦ КП припинило свою діяльність шляхом об’єднання і приєднання до УПЦ, всі функції статутних органів колишньої УПЦ КП перейшли до компетенції відповідних керівних органів ПЦУ», — додали у Мінкульті.
Нагадаємо, що 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналисяу єдин у Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. Представники РПЦ (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але окремі парафії переходять до ПЦУ. 5 січня 2019 року у Стамбулі було підписаноТомос про автокефалію української церкви, 6 січня патріарх Варфоломій передав його Епіфанію.
20 червня почесний патріарх Філарет ПЦУ скликав собор, на якому оголосив про відновлення ліквідованої УПЦ Київського патріархату та невизнання томосу про надання автокефалії Православної церкви України. Філарет заявив, що ПЦУ є залежною від Константинопольського патріарха.