Оксана Муха пояснила, чому відмовилася від концерту пам’яті Квітки Цісик

КультураВіктор Павлик, 29 жовтня 20131078017
Оксана Муха пояснила, чому відмовилася від концерту пам’яті Квітки Цісик
фото resheto.com
Оксана Муха

Співачка Оксана Муха розповіла, що відмовилася від участі у концерті пам’яті Квітки Цісик через те, що їй не повідомили, що концертів буде не один, а два. Окрім того, їй ніхто не розповів, що концерт, на який її запросили – благодійний.

Про це співачка заявила сьогодні, 29 жовтня, на спеціально скликаній з цього приводу прес-конференції.

Також Оксана Муха додала, що на афіші концерту досі вказане її ім’я, незважаючи на те, що ще на початку жовтня вона повідомила, що не братиме участі у цьому заході.

Нагадаємо, що троє співачок - Антоніна Матвієнко, Ілларія і Оксана Муха - відмовилися від участі у благодійному концерті пам'яті Квітки Цісик, проведення якого заплановано на 5 листопада у Львівській опері.

Окрім того, організатора концерту Романа Маланчука звинувачують у порушенні авторських прав. Присутній на прес-конференції продюсер з США, організатор концертів пам’яті Квітки Цісик, Міжнародного конкурсу українського романсу ім. Квітки Цісик та засновник проекту «Незабутня Квітка» Алекс Гутмахер  розповів, що організатори запланованого на 5 листопада концерту, порушили авторські права. Адже проведення концерту не було узгоджене із чоловіком Квітки Цісик Едом Раковічем.

Він також додав, що на афіші використано назву фільму «Квітка. Голос в єдиному екземплярі» виробництва телеканалу «Інтер». А за його інформацією, назву використали  без узгодження з телеканалом.

Сам Роман Маланчук пояснює, що причина відмови співачок – лише у грошах. За його словами, Тоня Матвієнко хотіла завдатку за місяць, а Оксані Мусі виплатили 4 тис. грн передоплати, що було половиною її гонорару за один концерт. Після цього, як стверджує Роман Маланчук, до нього подзвонив представник співачки і  сказав, що оскільки концертів два, тож потрібно виплатити й другу частину.

Також організатор концертів наголошує, що це благодійні заходи, й за зібрані на концерті 30 тис. грн. планують купити мамограф для виявлення раку молочної залози на ранніх стадіях.

Щодо авторських прав, Роман Маланчук наголосив: «Квітка Цісик не написала жодної пісні. Вона співала українські народні пісні і пісні українських авторів. Які можуть бути питання щодо авторських прав?».

А керівник юридичної патентної фірми, викладач юрфаку ЛНУ ім. І. Франка Валерій Черкашин пояснив, що авторські права так само успадковуються, як і інше майно. І якщо ця спадщина належно оформлена, то Ед Ракович може подати до суду на організаторів концерту.

«Однак, є ще вільне використання. І якщо гроші, які виручили за концерт, пішли на благодійність, тоді жодних претензій не буде, бо це благодійність», - вважає юрист.

У свою чергу, в касах Львівської Опери кажуть, що квитки на концерт розкуповують швидко і їх залишилось небагато.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 17

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук