Оксана Забужко планує написати бестселер-біографію Тараса Шевченка

Культура10 березня 201118207

Українська письменниця Оксана Забужко хоче написати бестселер-біографію Тараса Шевченка. Про своє бажання вона повідомила під час Шевченківських читань у Києво-Могилянської академії за сприяння «Фронту Змін» та Фонду Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі «Фронту Змін».

Під час Шевченківських читань Оксана Забужко запропонувала написати біографію Тараса Шевченка, яка відповідала б сучасним стандартам. Вона зазначила, що це міг би стати «український міжнародний бестселер», адже в усьому світі біографії є одним із найпопулярніших жанрів. Саме таким чином світ найкраще дізнається про Тараса Шевченка і про Україну.

Також вона зізналася, що відкрила для себе Тараса Шевченка в 30 років. Письменниця вважає, що причиною упередженого ставлення до творчості Кобзаря є пафосне його прочитання. «Він позбавлений будь-якої нотки фальшу. Його поезія безпафосна. Вона може бути іронічна, вона може бути антиіронічна, вона може бути з різними формами маскараду. Діапазон його відчуттів надзвичайно широкий», - сказала Оксана Забужко.

Лідер партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк запевнив, що така книжка може з’явитися на світ в рамках літературної програми фонду «Відкрий Україну», і запропонував письменникам допомогти у її створенні.

Нагадаємо, вчора-сьогодні Україна відзначає 197-річчя від дня народження та 150-х роковин від дня смерті Тараса Шевченка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 7

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук