Окупований Крим експортував до Сирії 170 тисяч тонн зерна

10:51, 22 червня 2018

За останній рік окупований Росією Крим збільшив експорт зерна до Сирії завдяки домовленості, яка нібито дає півострову змогу позбутися надлишку сільськогосподарських культур і гарантує, що сирійський президент Башар Асад матиме надійне джерело пшениці.

За інформацією агенції Reuters, відвантаження зерна почалися в середині минулого року, і щонайменше 10 суден доправили до Сирії мінімум 170 тисяч тонн зерна в період з липня 2017 року до травня 2018 року, відповідно до даних стеження за портами і суднами та підтверджень низки джерел доставки.

Агенція зазначає, що недавнє зростання поставок зерна з Криму допомагає підтримати уряд Асада, оскільки постійний запас зерна має вирішальне значення для забезпечення виробництва хліба, який у країні є вкрай пільговим, від якого залежить велика кількість народу країни. Внутрішнє виробництво зернових в Сирії зазнало удару в результаті бойових дій в основних зернових регіонах, змусивши уряд Асада покладатися на імпорт.

Попри те, що міжнародні санкції не поширюються на їжу, банківські обмеження та заморожування активів заважали деяким компаніям з торгівлі зерном вести справи з урядом Асада, і він не зміг провести низку великих тендерів на зерно.

Втім, Крим також знаходиться під західними санкціями через окупацію півострова Росією у 2014 році, тож це «робить Сирію ідеальним торговим партнером – тим більше, що він відкритий для прийому товарів з Сирії, таких як оливкова олія, в обмін на пшеницю».

Раніше у Сирії також заявляли, що у вересні уклали угоду щодо купівлі 3 мільйонів тонн зерна з Росії протягом трьох років і що вона очікує на кредитне фінансування з Москви. Втім, відповідно до російських митних даних, зерно поки не експортується.

Тим часом у російському Міністерстві сільського господарства заявили журналістам Reuters, що сільськогосподарська галузь Криму за останні три роки отримала від них близько 2,4 млрд рублів (38 млн дол.). А це нібито призвело до більш широкого використання сучасних технологій і підвищення врожайності.

«Через значне зростання врожаю Крим зміг впоратися як з внутрішніми потребами громадян, так і з експортом надлишку пшениці», – сказали у російському міністерстві.