Президент Білорусі заявив про націоналізацію заводу «Мотор Січі»

60% акцій авіаремонтного заводу у Білорусі належить українському підприємству «Мотор Січ»

«Яка різниця, кому належать ці акції», - заявив Лукашенко на заводі

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Оршанський авіаремонтний завод, 60% акцій якого належить українському підприємству «Мотор Січ», відтепер став білоруським державним підприємством. Про це повідомила прес-служба президента сусідньої держави.

«Власників вже тут немає. … Всі власники, які тут були, вони відмовилися самі від цього заводу. Тому дійте. Це державне підприємство з сьогоднішнього дня», – заявив Лукашенко.

У білоруському Міністерстві транспорту та комунікацій повідомили, що у них уже підготовлений процес повернення заводу в держвласність.

«Тут працюють мої люди ... Яка різниця, кому належать ці акції», - сказав Лукашенко.

Як пише «Українська правда», головний акціонер підприємства – українська компанія «Мотор Січ» (їй належить близько 60% акцій заводу) і білоруське ЗАТ «Системи інвестицій та інновацій» (майже 40%). У розпорядження інвесторів завод потрапив 2012 року.

Білоруська і українська компанії планували протягом 2012-2016 років інвестувати в реконструкцію, модернізацію виробничих потужностей заводу близько 12 млн доларів, створити понад 300 робочих місць, але планів не все вдалося реалізувати.

Білоруське TUT.by пише, що завод сильно підкосив «конфлікт (Росії) з Україною, в результаті чого виявилися повністю заблоковані російські поставки».

Повідомляють, що Лукашенко не був задоволений роботою підприємства і почалися розмови про його націоналізацію.

Також в травні 2018 року прокуратура Білорусі порушила справу проти посадових осіб «Мотор Січі» за підозрою в «перевищенні службових повноважень, які спричинили тяжкі наслідки». Під час перевірки Оршанського заводу вилучили документи, що стосуються діяльності українського інвестора на території Білорусі. Прізвищ українських посадовців не називали.

23 квітня СБУ проводила обшуки на публічному акціонерному товаристві «Мотор Січ» в Запоріжжі. Тоді обшуки проводилися у зв'язку з підозрою у підготовці до диверсії.

«Мотор Січ» – підприємство у Запоріжжі, яке розробляє, виробляє, ремонтує та обслуговує авіаційні газотурбінні двигуни для літаків та вертольотів, а також промислові газотурбінні установки.

Як заявило агентству «Інтерфакс-Україна» джерело в керівництві ПАТ «Мотор Січ», рішення керівництва Білорусі про передання ОАРЗ у держвласність буде врегульовано з «Мотор Січчю» найближчим часом.

«Рішення білоруської держави буде врегульовано з «Мотор Січчю» найближчим часом», – сказав співрозмовник.

У травні почесний президент ПАТ «Мотор Січ», народний депутат В'ячеслав Богуслаєв (партія «Воля народу») заявив агентству, що від моменту придбання в 2012 році контрольного пакета акцій ОАРЗ, на той час проблемного та виставленого владою Білорусі на приватизацію, «Мотор Січ» вклала в розвиток авіаремонтного заводу близько 20 млн доларів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук