Ольга та Іван Турецькі зігріли осінній Львів художнім склом і живописом «Чарівного саду»

Спільну виставку відкрили у гелереї «Велес»

КультураМарічка Крижанівська, 15 листопада 2017, 14:12 1231 0

У Львові в галереї «Велес», що на вул. О. Фредра, 4а, презентують роботи Ольги та Івана Турецьких. Виставка «Чарівний сад» – поєднання живопису та скла.

Батько і донька працюють у цілком різних жанрах і стилях. Стихія Ольги Турецької – художнє скло у техніці ф'юзинг. Від листа скла до готового витвору – довгий шлях. Ольга вирізає потрібну форму, склеює деталі. Та найголовніше відбувається у печі. А далі процес уже від художниці не залежить, скло викидає свої коники і часом плавиться так, як йому заманеться.

Із невеликих деталей авторка зуміла створити великоформатне, повноцінне мистецтво. Хоча часто це їй коштує порізаних рук.

«Так мене скло затягнуло і я не можу його залишити, тому що тут якась своя магія і мені настільки подобається цей процес, тут завжди є можливість до експериментів», – зізналася Ольга Турецька.

Її творчий світ і герої – казкові, сентиментальні і навіть апетитні на вигляд.

«Я завжди люблю щось таке добре, наївне і мені хочеться донести до людей якийсь позитив. Але, певно, в роботах є також такий зміст не зовсім дитячий, але мова вираження може бути така наївно дитяча», – додала художниця.

На виставці у галереї «Велес» поруч зі склом Ольги – роботи її батька, знаного художника Івана Турецького. Він творить абстрактний живопис, у якому можна помітити вплив геральдики, символіки і філософських підтекстів.

«Мої роботи, можливо, не дуже реалістичні, тому що реалізму вистачає в житті, а я в своєму світі пов'язаний більше з емоціями, можливо, навіть із емоціями музики», – пояснив Іван Турецький.

У творчості обох є спільна риса – вибух барв і шалений позитив. Такою є виставка «Чарівний сад».

«Коли ми були в Голландії, країна така сумна по небу, дуже багато таких сірих днів, як у Львові, але як там багато квітів! І оці квіти, ці запахи, ми просто були вражені і так в нас виникла тема «Чарівного саду», – розповів Іван Турецький.

«Ми надумали, щоб у холодну пору трошки додати глядачам яскравих барв, хорошого настрою, яскравих емоцій», – додала Ольга Турецька.

Виставка триватиме впродовж місяця.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук