Оприлюднили перелік російських церков в Україні, котрі повинні змінити назву

Ці церкви мають змінити назву відповідно до змін до закону «Про свободу совісті та релігійні організації» та інших законодавчих актів

13:56, 26 січня 2019

В Україні опублікували перелік церков та інших релігійних організацій, яким потрібно внести зміни до статуту та перейменуватися. Перелік надрукували у виданні центральних органів виконавчої влади «Урядовий кур’єр», пише УНН.

Як зазначається, за результатами релігієзнавчої експертизи, проведеної Міністерством культури України, встановлено, що під «дію частин сьомої та восьмої статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо перейменування підпадають релігійні організації (релігійні громади, управління і центри, монастирі, релігійні братства, місіонерські товариства (місії), духовні навчальні заклади), які діють на території України та входять до складу (є частиною) низки релігійних об’єднань. Це Руська (Російська) Істинно-Православна Церква (РІПЦ), Руська (Російська) Старообрядницька Церква (Безпопівська згода), Українська Православна Церква (в єдності з Російською Православною Церквою (УПЦ), Руська (Російська) Древлеправославна Церква (РДЦ Новозибківська згода), Руська (Російська) Православна Старообрядницька Церква (РПСЦ).

Закон набуде чинності з моменту його публікації в «Урядовому кур'єрі» після підпису президента.

«У строк не пізніше від трьох місяців внести до свого статуту (положення) передбачені частиною сьомою статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» зміни та подати їх на реєстрацію у встановленому порядку», – йдеться у повідомленні.

Загалом у переліку – 53 релігійні управління, 19 духовних навчальних закладів, 271 монастир зазначених вище церков, релігійний центр Київської митрополії УПЦ (МП) та інші. З повним переліком можна ознайомитися за посиланням.

Як інформував ZAXID.NET, 20 грудня 2018 року Верховна Рада ухвалила законопроект №5309, згідно з яким релігійна організація, керівний центр якої розташовано на території держави-агресора, зобов'язана вказати це у своїй назві.

Згодом Українська православна церква Московського патріархату заявила, що не збирається змінювати своєї назви та ініціюватиме звернення до Конституційного суду щодо закону про перейменування.