Орендар «Коперника» виграв суд, але наразі кінотеатр залишиться зачиненим

Орендар «Коперника» виграв суд, але наразі кінотеатр залишиться зачиненим
«Коперник» є одним із найдавніших кінотеатрів Львова

Орендар кінотеатру «Коперник» виграв суд із Львівською міськрадою за підвищення орендної плати. Згідно з рішенням суду, управління комунальної власності ЛМР не зможе її збільшити до 220 тис. грн.

Західний апеляційний господарський суд постановив задовільнити скаргу керівництва кінотеатру та відмовити Львівській міській раді у піднятті орендної плати.

Проте говорити про відновлення роботи кінотеатру в повному обсязі наразі зарано, адже суд був лише першим етапом у цій справі.

«Є три етапи, які необхідно пройти, щоб кінотеатр повноцінно запрацював. Перший ми пройшли. Це суд. Другий етап – перемовини представників кінотеатру з міською владою. Ми зараз на цьому етапі. Третій етап – я маю зібрати команду, яка разом зі мною працюватиме у кінотеатрі», – розповів ZAXID.NET арт-менеджер «Кінопалацу» Станіслав Тарасенко.

Йдеться про те, що кінотеатр потребує оновлення, тож «інвестори готові вкласти гроші у купівлю проекційною техніки, ремонт тощо, якщо міська влада пролонгує договір оренди на 10 років. Тоді є сенс вкладати гроші у відновлення кінотеатру», – пояснив він.

Непроста ситуація також і в «Кінопалаці» та вулиці Театральній, де договір підписаний лише до грудня 2021 року.

«Що буде потім – абсолютно невідомо. Є ймовірність, що ми залишимось без обох кінотеатрів», – додав Станіслав Тарасенко.

Нагадаємо, у жовтні 2018 року діяльність кінотеатру «Коперник» була зупинена (регулярно показувати кіно там припинили ще в червні). Причиною стала тривала судова тяганина через те, що управління комунальної власності Львівської міської ради у 2017 році вирішило підвищити орендну плату за приміщення.

У 2001 році адміністрація «Кінопалацу» (а саме ТзОВ «Кассандра-плюс») уклала договір із управлінням комунальної власності ЛМР щодо оренди приміщення на вул. Коперника, 9 терміном на 20 років. Але у березні 2017 року управління комунальної власності подало позов до адміністрації кінотеатру, аби через суд збільшити орендну плату з 5248 грн на місяць до 220 тис грн. Така сума для кінотеатру є непідйомною.

Кінотеатр «Коперник» входить до мережі «Кінопалац». Також він є одним із найдавніших кінотеатрів Львова. Він був заснований у 1912 році під назвою «Санс-Рівал», а проект реконструкції будинку під кінотеатр виконав архітектор Казимир Теодорович. На час відкриття кінотеатр мав одну з найкращих глядацьких зал у місті та вміщав 425 глядачів.

Кінотеатр понад сто років працював без перерви, переживши і радянську, і німецьку окупацію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук