Оркестр «Львівські фанфари» покаже шоу-дефіле в Берліні

Головні новини Львова 25.09Марічка Крижанівська, 25 вересня 2015, 17:23 1717 0

Духовий дитячий оркестр «Львівські фанфари» – єдиний з України належить до Міжнародної асоціації маршируючих оркестрів. Після гастролей в Італії, Іспанії, Франції та Польщі музиканти готуються до виступу на фестивалі в Берліні.

30 років тому у Львівській школі мистецтв №5 тодішній директор Зенон Леськів вигадав спосіб, як зацікавити дітей музикою. Він заснував дитячий духовий оркестр «Львівські фанфари». 

«Щоб оркестр почав працювати, я ставав за пульт або сідав з тромбоном, а дітей ще не було. Тоді всі побачили, що я граю і потрохи сходилися, і так зібралися, що наш колектив тепер має 60 музикантів», – розповів засновник оркестру «Львівські фанфари» Зенон Леськів.

Нині в оркестрі грають поруч учні та викладачі школи. У своєму музичному арсеналі колектив має шоу-дефіле, шоу барабанщиків, групу мажореток «Феєрія».

Оркестранти не лише грають рок-н-рол, твіст, фолькові композиції, а й марширують і танцюють. Диригент ставить марширові рухи так, аби зберегти дихання духовиків.

«Я часто був за кордоном на різних професійних європейських фестивалях, бачив, як це роблять оркестри різних ґатунків і спробував ввести такі рухи в себе в музичній школі. Всі аранжування, що виконує оркестр, я пишу сам», – додав художній керівник оркестру Андріян Леськів.

Цей незвичний оркестр звичайної музичної школи запрошують у Західну Європу на фестивалі. «Львівські фанфари» виступали поруч із президентськими оркестрами в Іспанії, Франції, Італії, Німеччині, Польщі.

«Насправді це цікаво і захопливо, адже я займаюся свої улюбленим ділом, граю на своєму інструменті і це приносить мені задоволення. Крім того, ми маємо нагоду побачити різні країни», – додала учениця-оркестрантка Катерина Джурик. 

«Ми виконуємо сучасні естрадні композиції. Звичайно, дітям треба вчитися на класичних творах, але їх можна зацікавити тим, що їм подобається. От вони побачили якийсь фільм і уже хочуть заграти саунд-трек. Їм уже важливо, щоб те, що їм подобається, те і звучало в оркестрі», – розповів викладач школи мистецтв Роман Галапуп.

Найближчий виступ «Львівських фанфар» – у листопаді в Берліні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук