Осінній салон «Високий замок» зібрав у Львові художників зі шести країн

Головні новини Львова 11.11Марічка Крижанівська, 11 листопада 2015, 15:36 902 0
дивіться також

300 художників зі шести країн – стільки митців зібрав цьогорічний Осінній салон «Високий замок», наймасштабніша виставкова подія року у Львові.

Україна, Франція, Норвегія, Вірменія, Білорусь, Польща – такий перелік країн, звідки поз'їжджалися мистецькі твори.

Традиційно, перший поверх наповнено плакатами на болючі теми, звісно ж, війна і зомбування мас. Такий же настрій має й третій поверх – живопис і скульптура. Сльози трагедії і радості, байдужість і співчуття.

Леся Котюк пропонує глядачам триптих на біблійну тему «Танець Саломеї».

«Танець Саломеї» – це таке космічне зло. Тому що цей танець привів до загибелі Івана Хрестителя. Це настільки актуальна тема такої тривоги, такого вічного зла, яке не проминає, але яке все одно поборене», – розповіла художниця Леся Котюк.

Осінній салон має ще одну традицію – один зал присвячувати комусь із метрів, твори яких вартує повернути до життя. Цьогоріч це зал пам'яті Василя Федорука, львівського художника, якого вбили кілька місяців тому. Відібрали полотна Василя Федорука різних періодів – ранні і пізніші, а серед останніх – незакінчений твір.

«Ми ще раз хотіли показати гостям нашого салону, що ми втратили, яку видатну особу, який це художник надзвичайно високого рівня. Дуже болісно, що вже його нових творів не буде, от де біда, так як є не написані пісні Білозора», – сказав головний художник Львівського палацу мистецтв Орест Скоп.

«Він пішов передчасно з життя, залишив, маючи дуже багато творчих планів, незакінчених робіт. Єдине, що втішає мене, те, що він продовжує жити у своїх картинах», – додала вдова художника Ольга Федорук.

На церемонії закриття Осіннього салону 6 грудня журі назве переможців конкурсу в різних номінаціях.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук