Ой ти Валю, Валю золотая

Як Валентина Семеренко провела свій кращий у кар’єрі сезон

14:15, 23 березня 2015

Зима 2014/15 рр. назавжди запам’ятається українським шанувальникам біатлону скромною усмішкою Валі Семеренко і блиском третьої в історії біатлону України золотої медалі чемпіонату світу.

Третє місце у загальному заліку, титул чемпіонки світу і всього лише один крок до Малого кришталевого глобусу – таких успіхів українській біатлоністці Валентині Семеренко раніше демонструвати не доводилось. Тим більш неймовірним залишається той факт, що чинна чемпіонка світу хотіла зробити перерву у великому спорті, бо не знаходила внутрішньої мотивації для продовження виступів.

Перед стартом сезону українська збірна з біатлону зазнала суттєвих кадрових втрат – Олена Підгрушна вирішила залишити великий спорт, а Віта Семеренко через травму була змушена пропустити сезон. Таким чином Валя Семеренко, як найбільш досвідчена і титулована представниця збірної, стала лідером команди і несподівано для усіх переписала історію українського біатлону. Як це було, пропонуємо пригадати у матеріалі ZAXID.NET.

Кайса Макарайнен, Дарья Домрачева, Валентина Семеренко - трійка лідерів сезону, який минув. Фото: ФБУ.

Першу медаль на цьогорічних етапах Кубка світу Валентина Семеренко могла завоювати вже під час першої гонки в Остерсунді у форматі змішаної естафети. Тоді українська збірна у складі Наталі Бурдиги, Валентини Семеренко, Дмитра Підручного та Сергія Семенова зупинилась за крок до бронзи, завоювавши «дерев’яну» медаль.

Уже в наступній гонці під час етапу КС в Остерсунді Валя взяла бронзу в індивідуалці, а пізніше обійшла на фінішному відтинку італійку Доротею Вірер, завоювавши срібло у персьюті.

Під час другого етапу Кубка світу у Хохфільцені Валентина Семеренко залишилась без нагород, однак вже під час наступного етапу у Поклюці, Словенія, двічі підіймалась на п’єдестал пошани. Українська біатлоністка взяла бронзу у спринті та гонці переслідування, а також прийшла п’ятою під час мас-старту. Ці здобутки дозволили Валі зайняти друге місце у загальному заліку, поступаючись лише «фінській блискавці» Кайсі Макарайнен.

Наступний етап у німецькому Обергофі запам’ятався низкою розчарувань. По-перше, Валентина Семеренко показала найгірший особистий результат – 39 місце під час спринту. По-друге, українська жіноча збірна не втримала перше місце в естафеті, на яке команду вивела Валентина Семеренко і в результаті фінішувала шостою. Серед плюсів етапу КС в Обергофі – 7 місце під час мас-старту, що потім дозволило Валі конкурувати за Малий кришталевий глобус.

Валя Семеренко на церемонії відкриття етапу Кубка світу у Рупольдингу, Німеччина. Фото: ФБУ.

Під час V етапу Кубка світу у Рупольдингу Валя Семеренко була близькою до завоювання чергових нагород, однак в останній момент лиш на секунди програвала конкуренткам. Зокрема, українка проґавила бронзу під час спринту, поступившись норвежці Тіріл Екхофф, а також фінішувала четвертою у мас-старті, програвши на фініші Вероніці Вітковій.

В італійському Антхольці під час VI етапу Кубка світу Валентині Семеренко не вдалося здобути особистих нагород – 14 місце у спринті та 11 місце у персьюті, однак вдалося обігнати російську збірну та завоювати бронзові нагороди у жіночій естафеті.

Після італійського етапу провідні збірні світу вирушили на підготовчі збори до чемпіонату світу, який на початку березня повинен був стартувати у фінському Контіолахті. У свою чергу, українська збірна вирушила підкорювати траси чемпіонату Європи в естонському містечку Отепяя. Зусилля були виправдані – зокрема, українська жіноча збірна з Валентиною Семеренко завоювала золоті медалі турніру під час естафети.

Українська жіноча збірна з біатлону із золотими нагородами чемпіонату Європи в Отепяя, Естонія. Фото: ФБУ

На етапі Кубка світу у Нове Место збірна України завоювала бронзу у змішаній естафеті. Нагороди отримали Ірина Варвинець, Валентина Семеренко, Дмитро Підручний та Сергій Семенов. Однак Валя знову залишилась без особистих нагород – 6 місце у спринті та 9 місце під час гонки переслідування.

Збірна України - бронзовий призер змішаної естафети на етапі Кубка світу у Нове Место, Чехія. Фото: ФБУ.

Великим розчаруванням став контрольний перед чемпіонатом світу етап у Холменколлені, де Валентини Семеренко в індивідуальній гонці заробила шість штрафних хвилин і зійшла з дистанції. Невдалий старт дорого коштував Валі – українка поступилась третім місцем у загальному заліку чеській спортсменці Вероніці Вітковій. Тішило лиш те, що після завершення етапу відставання українки від чеської суперниці становило всього 10 балів.

А потім був неймовірний чемпіонат світу у Контіолахті, Фінляндія, де маловідомі біатлоністки зуміли завоювати більше медалей, ніж титулована білоруска Дарья Домрачева. Валя Семеренко, яка здобула на біатлонному мундіалі бронзу у спринті та золото у мас-старті, вивела збірну України на 6 місце у загальному заліку.

Селфі переможниць спринтерської гонки на ЧС у Контіолахті: Валя Семеренко, Вероніка Новакавська-Земняк та Марі Дорен-Абер. Фото: Instagram.

Золото Валі Семеренко – лише третє в історії українського біатлону, яке представники збірної України здобували на чемпіонатах світу. Раніше таким успіхом могли похвалитись лише Олена Зубрилова та Олена Підгрушна. До слова, ця золота медаль також стала єдиною індивідуальною золотою нагородою для української збірної у поточному сезоні.

Тренерський штаб збірної України з біатлону та сестри Семеренко святкують золото Валі Семеренко на чемпіонаті світу. Фото: ФБУ.

Тріумф на мундіалі у Фінляндії дав надію спортсменці та багатотисячній армії фанатів біатлоністки на те, що Валентина Семеренко зуміє вибороти Малий кришталевий глобус у мас-старті. Різниця між українкою та ще однією претенденткою на цю нагороду, німкенею Францискою Пройс, становила усього одне очко.

На жаль, на останніх вогневих рубежах під час мас-старту у Ханти-Мансійську Валя Семеренко допустила три промахи і фінішувала десятою. Німкеня Франциска Пройс прийшла до фінішу шостою і в результаті стала володаркою Малого кришталевого глобусу у цій дисципліні.

За підрахунками видання Tribuna цього року Валя Семеренко взяла участь у 38 гонках і здобула 11 медалей, що принесло біатлоністці €133 650. Окрім провального 39-го місця в Обергофі, біатлоністка лише чотири рази фінішувала у другому десятку під час етапів Кубка світу. Решту гонок Валентина Семеренко завершувала у топ-10.

Сестрички Валя та Віта Семеренко. Фото: ФБУ.

Після блискуче проведеного сезону біатлоністка запевнила своїх вболівальників, що наразі не залишатиме спорт. Валя зізналась, що їй було важко провести цей сезон без сестри Віти, яка змушена була пропустити змагання через травму. Завершивши рік на високому третьому місці, 29-річна Валентина Семеренко отримала нову порцію мотивації для підкорення наступного біатлонного сезону, адже до титулів олімпійської чемпіонки та чемпіонки світу обов’язково мусить додатись хоча б один кришталевий глобус.