Озброєні і дуже швидкі

У десятці найсильніших біатлоністок світу – дві українки

09:51, 19 січня 2016

Після завершення п’ятого етапу Кубка світу у німецькому Рупольдингу біатлонний сезон перетнув умовний екватор. Для збірної України він завершився на тріумфальній ноті – наші біатлоністки у драматичній боротьбі із господарями турніру здобули золото естафети.

Наразі для української команди – це лише четверта нагорода на етапах Кубка світу у поточному сезоні. До цього двома бронзами українських вболівальників потішила Олена Підгрушна, а також жіноча збірна третьою фінішувала в попередній естафеті у Хохфільцені.

Однак надто радіти локальним перемогам не варто – за відсутності білоруски Дар’ї Домрачевої та через спад форми фінки Кайси Макарайнен загальний залік найсильніших біатлоністок світу ще може круто змінитись. Адже у десятці найкращих перебувають досвідчені і дуже спраглі до перемог спортсменки, серед яких, до нашої гордості, - дві українки.

Яким наразі є обличчя жіночого біатлону і якими досягненнями вже може похвалитися десятка найсильніших біатлоністок світу – в огляді ZAXID.NET.

  1. Габріела Соукалова (Чехія)

Кількість подіумів: 8

Кількість перемог: 2

Кількість очок: 611

Вік: 26 років

Лідерка загального заліку Габріела Соукалова вже після перших подіумів ділилася із журналістами, що не ставить за мету виграти Великий кришталевий глобус. Для чеської біатлоністки, за її словами, найголовнішим було продемонструвати свої найкращі результати – а далі вже як складеться.

Утім під час п’ятого етапу Кубка світу у Рупольдингу Габріела Соукалова здобула вже десяту перемогу у кар’єрі – ювілейне золото чеська біатлоністка завоювала під час мас-старту.

Загалом в активі чарівної чешки у поточному сезоні – два золота, три срібла, а також три бронзи. Найгірший індивідуальний результат Габріела Соукалова продемонструвала у Хохфільцені під час другого етапу Кубка світу у спринті – 8 місце.

Сама ж Габріела Соукалова продовжує фліртувати із журналістами – нещодавно біатлоністка поділилася, що не очікувала сама від себе так довго перебувати на позиції №1 світового біатлону.

  1. Марі Дорен Абер (Франція)

Кількість подіумів: 4

Кількість перемог: 1

Кількість очок: 538

Вік: 29 років

Марі Дорен Абер, Доротея Вірер та Олена Підгрушна після індивідуальної гонки в Остерсунді.

Двічі чемпіонка минулого біатлонного мундіалю у Контіолахті демонструє чи не найкращий сезон у своїй кар’єрі. Наразі від першого місця француженку відділяють всього 73 очки. Нагадаємо, що вартість одного золота в еквіваленті турнірних пунктів становить 60 очок.

У поточному сезоні лідер французької збірної встигла завоювати нагороди у всіх видах особистих гонок – Марі Дорен Абер здобула срібло під час індивідуальної гонки в Остерсунді (перший етап КС), золото під час спринту та срібло під час гонки переслідування у Поклюці (третій етап КС), а також срібло під час мас-старту у Рупольдингу (четвертий етап КС).

Найгіршим її результатом на етапах Кубка світу у поточній таблиці є 21 місце у дебютній гонці нового сезону. Тоді Марі Дорен Абер у парі із Сімоном Фуркадом фінішувала поза топ-20 у змішаній одиночній естафеті. В особистих гонках впродовж п’яти етапів Кубка світу француженка не опускалася нижче 12-ої позиції.

  1. Франциска Хільдебранд (Німеччина)

Кількість подіумів: 6

Кількість перемог: 2

Кількість очок: 520

Вік: 28 років

Представниця найсильнішої наразі жіночої збірної з біатлону у світі, зуміла потрапити у топ-10 загального заліку лише минулого сезону, коли їй вже виповнилося 27 років.

У поточному сезоні Франциска Хільдебранд очолює загальний рейтинг у спринтерській гонці, здобувши два золота у цій дисципліні у Хохфільцені (другий етап КС) та Рупольдингу (четвертий етап КС) і бронзу  у Поклюці (третій етап КС). Також німецька біатлоністка має відмінну стрільбу у  спринтерських гонках цього сезону, закривши усі мішені у чотирьох гонках без жодного промаху.

В активі німецької біатлоністки – срібло у змішаній одиночній естафеті та бронза у гонці переслідування в Остерсунді (перший етап КС), срібло жіночої естафети у Хохфільцені, а також бронзова нагорода піж час мас-старту у Рупольдингу (п’ятий етап КС).

Найгіршим особистим результатом у Франциски Хільдебранд наразі є 17 місце, до якого німецька біатлоністка опускалася тричі впродовж сезону (спринт в Остерсунді, мас-старти у Поклюці та Рупольдингу).

  1. Лаура Дальмаєр (Німеччина)

Кількість подіумів: 7

Кількість перемог: 4

Кількість очок: 485

Вік: 22 роки

Молоду зірку німецької збірної вже встигли охрестити новою Магдаленою Нойнер і напророкувати їй прекрасну кар’єру. Наразі немає підстав сумніватися у здібностях Лаури Дальмаєр – з 11-ти гонок, в яких брала участь Дальмаєр у поточному сезоні, сім вона завершувала на подіумі, а з них – у чотирьох ставала переможницею.

Лаура Дальмаєр повністю пропустила перший етап Кубка світу в Остерсунді, однак надолужила згаяне вже у Хохфільцені та Поклюці, здобувши два золота у гонці переслідування, а також срібло у спринті.

Під час двох останніх етапів, які відбувалися на батьківщині спортсменки у Рупольдингу, Лаура Дальмаєр завоювала два золота у гонці переслідування та мас-старті, а також бронзу у мас-старті і срібло у жіночій естафеті.

Найгіршим результатом німецької біатлоністки є 11 місце під час мас-старту у Поклюці. У решті гонок Лаура Дальмаєр жодного разу не покидала топ-10.

  1. Доротея Вірер (Італія)

Кількість подіумів: 6

Кількість перемог: 2

Кількість очок: 462

Вік: 25 років

Наразі чарівній італійці Доротеї Вірер немає рівних в індивідуальній гонці – у двох стартах цієї дисципліни, що відбулися у поточному сезоні, Вірер здобула золото, зумівши закрити усі 40 мішеней двох гонок без жодного промаху.

25-річна лідерка італійської збірної комплексно підійшла до підготовки нового сезону, зумівши пробитись у лідери загального заліку. Однак результати Доротеї Вірер не завжди тішать італійських шанувальників біатлону – спортсменка може приїхати першою під час індивідуальної гонки в Остерсунді і на цьому ж етапі продемонструвати 20-ий результат у спринтерській гонці, а потім здобути срібло у гонці переслідування.

Невдалим для Доро виявився третій етап Кубка світу у Поклюці, де її найкращим результатом стало 11 місце у гонці переслідування. Під час наступних стартів у Рупольдингу Вірер потішила вболівальників золотом в індивідуальній гонці та бронзами під час гонки переслідування й естафети, а також розчарувала 25 місцем у мас-старті.

  1. Кайса Макарайнен (Фінляндія)

Кількість подіумів: 5

Кількість перемог: 2

Кількість очок: 436

Вік: 33 роки

Титулована «фінська блискавка», як називають вболівальники Кайсу Макарайнен, після п’яти етапів поточного сезону наразі не може похвалитись стабільністю виступів. Після повідомлень про те, що білоруска Дар’я Домрачева пропустить цей сезон, жовту майку лідера прогнозували саме Макарайнен.

Наразі в активі фінської спортсменки – золото у гонці переслідування в Остерсунді (перший етап КС), а також золото у мас-старті і бронза у гонці переслідування під час третього етапу Кубка світу у Поклюці.

Абсолютно провальним для фінської спортсменки виявився другий етап у Хохфільцені, де Макарайнен в особистих гонках не змогла піднятися вище 23-го місця.

А от в Рупольдингу, який Кайса Макарайнен не дуже любить, фінка зуміла завоювати бронзу у спринті та срібло в індивідуальній гонці.

  1. Тіріл Екхоф (Норвегія)

Кількість подіумів: 2

Кількість перемог: 1

Кількість очок: 382

Вік: 25 років

Лідерка норвезької збірної Тіріл Екхоф відрізняється неабиякою амбіційністю і вважається однією із найшвидших біатлоністок світу. Однак ахіллесовою п’ятою норвежки залишається стрільба. Загальний показник точності Тіріл Екхоф у поточному сезоні становить всього лиш 80,9%, у той же час, коли точність Габріели Соукалової та Лаури Дальмаєр на стрільбищі сягає більше 93%.

Наразі в активі норвезької біатлоністки лише два подіуми – Тіріл Екхоф завоювала золото під час змішаної естафети в Остерсунді, а також здобула бронзу під час мас-старту у Рупольдингу (четвертий етап Кубка світу).

Найгірші показники норвежка продемонструвала під час третього етапу у Поклюці – тоді Тіріл Екхоф приїхала лише 39-ою у спринті та 34-ою у гонці переслідування.

Під час двох етапів Кубка світу у Рупольдингу норвезька спортсменка двічі була четвертою у гонці переслідування та мас-старті.

  1. Олена Підгрушна (Україна)

Кількість подіумів: 4

Кількість перемог: 1

Кількість очок: 373

Вік: 29 років

Капітан збірної України, яка минулого сезону пішла на перерву, феєрично повернулася у великий біатлон. Уже на першому етапі Кубка світу в Остерсунді Олена Підгрушна завоювала дві бронзи – в індивідуальній та спринтерській гонці.

Далі були не дуже переконливі етапи у Хохфільцені та Поклюці, де українська біатлоністка здобула бронзу в естафеті (другий етап), прийшла до фінішу шостою у мас-старті (третій етап), однак продемонструвала найгірший виступ сезону у спринті – 42 місце.

У німецькому Рупольдингу лідерка української збірної не покидала топ-20 у всіх гонках, а у жіночій естафеті саме завдяки холодному розрахунку Підгрушної українські біатлоністки здобули золото. Фінішний відрізок естафетної гонки ще довго пригадуватимуть усі шанувальники українського біатлону, в якому досвідчена українка зуміла обійти молодшу, хоча і швидшу німецьку суперницю Лауру Дальмаєр.

  1. Вероніка Віткова (Чехія)

Кількість подіумів: 1

Кількість перемог: 0

Кількість очок: 372

Вік: 27 років

Минулого року чеська біатлоністка Вероніка Віткова провела найкращий у своїй кар’єрі сезон, посівши четверте місце у загальному заліку. Чешка наступала на п’яти українській біатлоністці Валентині Семеренко, яка все ж таки змогла втриматися у топ-3 минулого сезону.

Цього року Вероніка Віткова не тішить вболівальників частими подіумами, однак намагається тримаєтися топ-10. Наразі у медальному заліку чеської спортсменки лише бронза першого етапу в Остерсунді у змішаній естафеті.

Найгіршим етапом поточного сезону для Вероніки Віткової став другий етап у Хохфільцені, де чешка продемонструвала 32-ий результат у спринті та 30-ий у гонці переслідування. Щоправда вже під час наступного етапу у Поклюці Віткова двічі була близька до подіуму, зайнявши 4 місце під час спринтерської гонки та мас-старту.

  1.  Юлія Джима (Україна)

Кількість подіумів: 2

Кількість перемог: 1

Кількість очок: 348

Вік: 25 років

Прогрес киянки Юлії Джими у поточному сезоні тішить українських вболівальників не менше, аніж вдале повернення Олени Підгрушної. Українська біатлоністка суттєво прибавила у швидкості і демонструє високий загальний рівень точності у стрільбі – 90, 9%.

Наразі в Юлі нема особистих подіумів, однак є естафетна бронза у Хохфільцені, а також золото жіночої естафети у Рупольдингу. Також під час другого етапу в Австрії українка потрапила у квітковому церемонію за результатами гонки переслідування, посівши 6 місце.

Впродовж сезону Юлія Джима не випадала з тридцятки найсильніших, а найгіршим результатом біатлоністки наразі є 29 місце під час індивідуальної гонки у Рупольдингу (п’ятий етап КС).

***

Вже у четвер, 21 січня, стартує шостий етап Кубка світу з біатлону в італійському Антхольці. Під час цього етапу найсильніші біатлоністки світу спробують вибороти нові нагороди і нові залікові пункти у спринті, гонці переслідування та естафеті. А в лютому центр світового біатлону переміститься із Європи у Північну Америку, де відбудуться два етапи у Канаді та США.

Фото: офіційний сайт IBU та Федерації біатлону України.