Парад цинічних заяв триває: заробітчан звинуватили в падінні української економіки

6 серпня 2018

Українська влада продовжує змагатися у своєму цинізмі, продукуючи чи не щотижня абсурдні заяви й умовиводи. Тепер в інфляційному звіті Національного банку України зазначають, що трудова міграція прискорить зростання цін та сповільнить економічне зростання.

Думка цікава і змушує чіткіше побачити реальний стан справ в тому, що насправді відбувається в державному механізмі. А висновки дуже прості – чиновники не можуть знайти винного у власному непрофесіоналізмі. Ще й курс валюти перетнув психологічну позначку у 27 гривень за долар…

Відтак у столичних кабінетах вирішили всі проблеми «скинути» на тих людей, які в силу різних обставин були вимушені виїхати за кордон, зокрема й через те, що не зуміли в рідній країні знайти гідної роботи з тією зарплатою, яка б давала змогу не лише виживати, а й якісно жити, утримувати свої родини… Українці, втомившись від відсутності реформ і очікування кращих економічних умов в країні, реалізовують себе за кордоном. І цього права у них ніхто не забере. Держава не може звинувачувати тих, хто виїжджає, а повинна створювати умови, у яких було б комфортно (чи принаймні стерпно) жити й реалізовувати себе.

Втім, зараз ми мусимо констатувати - Україна не запропонувала своїм громадянам привабливі економічні умови для підприємництва, праці чи навіть здобуття фахової освіти. Поки ці проблеми не будуть вирішені, наша країна продовжить залишатися експортером трудових ресурсів, а відтік робочих рук і мізків триватиме. Тим більше в тому ж звіті НБУ зазначають, що рівень безробіття в нашій країні залишається на високому рівні – майже 10%.

Перебуваючи досить часто у відрядженнях у невеликих містах Львівщини, постійно чую від людей, що населені пункти катастрофічно стають безлюдними, бо і жінки, і чоловіки перебувають за кордоном. Як результат – на місцях немає кому працювати, розвиток відсутній, панує депресія та зневіра. А в тих, хто лишився – опускаються руки…

Інша складова еміграції – соціальна. Заробітки за кордоном руйнують сім’ї, батьки, здебільшого, залишають своїх дітей, яких надалі плекає вулиця з усіма негативними наслідками такого виховання…

Україна входить у першу тридцятку країн, найбільш залежних від експорту трудових ресурсів. Фактично надходження від міграції вже давно стали важливою складовою нашої економіки. І ще й тому теперішні заяви урядовців про вину заробітчан за гальмування економічних процесів в Україні звучать доволі образливо і цинічно.

Прикро, але факт – українці, які працюють за кордоном, переказують в Україну більше грошей, аніж вкладають іноземні інвестори і дає Києву Міжнародний валютний фонд. Експерти очікують цьогоріч – як і минулого – цифра переказів в Україну становитиме приблизно 9 мільярдів доларів.

Якщо забрати заробітчанство, як сегмент української економіки, впевнений, що вона суттєво похитнеться, адже ці гроші вкладаються у державу, вони і є те, що тримає нашу країну. Вкотре українці доводять, що своєю працею можуть підтримати країну звідусіль, але замість подяки влада ще й примудряється робити людей винними… Без перебільшення можу сказати, що так роблять тільки циніки і люди, які не розуміють реальних глобальних економічних процесів й не готові адаптовуватись до умов ринкового світу. На жаль, саме такі персони зараз при владі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
«Давай, роздягайся, будеш богатирів обслуговувати»
Львівські сироти отримали дев’ять квартир за рахунок міського бюджету
«Львівелектротранс» підписав угоду з ЄБРР щодо закупівлі 50 нових тролейбусів
ПРОПОЗИЦІЇ ПАРТНЕРІВ