Павло Ар'є обіцяє зробити із Львівського театру ім. Лесі Українки open space

КультураМарічка Крижанівська, 21 вересня 2016, 18:20 730 0

Всесвітньовідомі режисери, документальні вистави і постановки на високому рівні. Таким обіцяє зробити Львівський театр імені Лесі Українки новий художній керівник. Ним став молодий драматург із світовим іменем Павло Ар'є.

Новим художнім керівником Львівського театру ім. Лесі Українки став Павло Ар'є.

Павло Ар'є – львів'янин, драматург, знаний у світі. Кращі режисери мають за честь брати у роботу його п'єси, такі як «Баба Пріся», «Слава героям», «Кольори», «Людина у підвішеному стані».

А вперше твір Павла Ар'є у 2009-му поставили саме у Львівському театрі  імені Лесі Українки. Потім були й інші постановки. Відтак ці стіни і люди стали для Павла рідними.

«Бачу потенціал цих людей, що з ними можна багато чого зробити і вірю в них. Сподіваюся, що і вони вірять в мене, тому що ми не одну роботу разом зробили  і пройшли через випробовування. І це дає мені натхнення: давай, попробуй, зроби, в тебе стільки фантазії, стільки мрій, чому б не зробити найкращий в Україні театр з нуля», – поділився думками Павло Ар'є.

У минулому військовий театр ПрикВО, відколи його передали громаді, ніяк не міг стати на ноги. Керівники змінювалися, як рукавички, і усе це супроводжувалося гучними скандалами. І от нарешті з приходом Павла Ар'є, в акторів зажевріла надія на здоровий творчій процес.

«Ми дуже тішимося з того, що Павло є з нами, бо це якийсь новий подих. Ті речі, які він пише, те, як він переживає за цей театр. Я дійсно надіюся, що це буде щось нове», – розповіла акторка Галина Лозинська.

«Ар'є знають не тільки в Україні і він не тільки тут живе, а й у Європі. Він у Німеччині працює, його дуже потужно знають в Польщі. І це дуже добре, що в  нас є людина з європейським смаком», – додала акторка Зоряна Дибовська.

«В театрі є так: молодий горобець завжди краще старої райської птахи.
Я розумію, що там є і середнє покоління, і старше, але я вважаю, що основа театру – це молоді, перспективні люди», – вважає Валентина Купріянова, заслужена артистка України.

Павло Ар'є уже сформував команду, взяв на роботу акторів, звільнених
попереднім керівником.

Тепер не цуратиметься класики, але відчинить двері для експериментів, а ще якісних  мюзиклів, документального театру.

«У мене є бажання зробити цей театр  open space, таке відкрите місце для молодих режисерів, молодих драматургів, для класних ідей, щоб двері театру відчинялися не тільки під час вистави, а протягом дня», – пояснив Павло Ар'є.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук