«Переглядати» вистави в театрах Львівщини незрячим допомагатимуть радіо-гіди

У театрах Львівської області започаткують пілотний проект, який має забезпечити доступність для незрячих до більш повноцінного «перегляду» вистав сучасними технічними засобами. Про це повідомила ініціатор проекту, виконавчий директор Львівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів-УСІ» Оксана Потимко.

«З цією метою буде використовуватись тифлокоментар (аудіодискрипція) – спеціальний коментар диктора, який дає змогу незрячим зрозуміти сюжет і розпізнати його героїв, незрячим будуть надаватися радіо-навушниками. Працівник театру під час показу вистави доповнюватиме її озвученим коментарем про те, що відбувається поза діалогом головних героїв, описуючи сценографію, костюми тощо», – зазначила Оксана Потимко, йдеться в повідомленні прес-служби ЛОДА.

За її словами, представники театрів висловили підтримку в реалізації проекту, досягнуто домовленості щодо проведення тренінгів за участю тифлопсихолога для кількох працівників від театру.

Довідка. На території Львівської області діє дев’ять професійних театрів, у репертуарі яких понад 400 вистав. Щороку вони показують 2700 вистав, які переглядають 450 тис. людей.

Вартість спеціального обладнання (радіо-гід для 20 осіб) становить близько 2 тис. дол. США.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук