Переможці конкурсу дитячого читання попросили президента забезпечити бібліотеки книжками

КультураДарина Цвях, 2 червня 2016871

Найкращі читачі України за підсумками Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія» з 21-ї області України звернулись до президента України з проханням забезпечити їхні бібліотеки сучасними книжками від українських видавництв.

«Ми зрозуміли, спілкуючись між собою, з письменниками та видавцями, що лише небагатьом із нас пощастило мати бібліотеки з наповненими фондами. А ми хочемо читати! Хочемо мати у бібліотеках наших сіл та міст хоча б по одному примірнику усіх новинок від українських видавництв», - йдеться у листі до Петра Порошенка.

Ініціатор конкурсу «Книгоманія» – «Форум видавців». Конкурс відбувався  у шкільних, сільських, районних, міських та обласних бібліотеках для дітей. Участь  у ньому могли взяти всі охочі учні 6-7 класів. У травні у Львові відбувся заключний етап.

Ідея написання відкритого листа з’явилась під час зустрічі найкращих читачів України з письменницею та журналісткою Галиною Вдовиченко.

«Разом з Видавництвом Старого Лева ми їздили по сільських бібліотеках, привозили книжки, спілкувалися з дітьми, і бачили, який вони мають арсенал книжок – все радянських часів і дуже мало сучасного. Як можна полюбити читати за таких умов? Тож коли я зустрілася з дітками-переможцями Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія» на Дитячому Форумі, запитувала, кого вони читають, яких письменників знають. Відповіді на кшталт «Ми тільки чули про таких, але не читали» мене шокували. От тому з’явилася спонтанна ідея разом написати листа-звернення до президента України з проханням поповнити їхні бібліотеки сучасними книжками. Хоча б по одному примірнику», - розповіла Галина Вдовиченко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук