Перший національний готує анімаційну програму про Україну

Перший національний готує анімаційну програму про Україну

Телеканал Перший національний готує дві нові програми про Україну «Моя країна» та «Подорожуй Першим!». Про це повідомляє сайт НТКУ.

Програма «Моя країна» стартує в ефірі телеканалу в День Незалежності України 24 серпня. Випуск складатиметься із двох блоків, в першому з яких глядачі побачать пластиліновий мультфільм «Моя країна - Україна», а в другому ведуча програми Інна Москвіна поспілкується з гостями студії про Україну їхніми очима.

Всього до циклу «Моя країна» увійде 26 анімаційних історій. «Це будуть не просто історії про міста України, а казки та легенди з різних регіонів», - повідомив художній керівник анімаційного проекту Степан Коваль. Він додав, що програма розрахована не лише на дітей, а й на підлітків та дорослих. «Ви будете здивовані, але жодної з наших «пластилінових історій» ви раніше не чули», - запевнив пан Коваль.

Анімаційний проект «Моя країна – Україна» був задуманий уже давно. Сценаристом та головним героєм є Олександр Власюк, більше відомий як Сашко Лірник.

Степан Коваль зібрав молодих аніматорів, які зняли 3-4 хвилинні історії. «Ми не ставимо завдання розповісти про всі регіони України. Тому може бути, наприклад, дві серії про Луганськ і жодної про містечко під Сумами. Це просто цікаві історії про Україну... Звісно, будемо намагатися охопити і захід, і схід, і південь, і північ. Темою серії може бути будь-що — історія про місто, про людей, сучасність і навіть казки. Це своєрідний мікс. У нас немає чіткої лінії», – розповідав пан Коваль на початках роботи над серіалом. Перші серії створили Євген Альохін, Максим Міленко, Наталія Скрябіна, Андрій Слісаревський, Катерина Чепик. «Ми хочемо долучити молодих режисерів, щоб підняти нашу українську анімацію. Адже інших великих українських проектів немає, тому це гарний шанс виховати молодих українських аніматорів», – говорить  Степан Коваль.

Спочатку були відзняті мультфільми «Знайомство», «Початок пригод», «Кривий Ріг», «Луганськ», «Шешори», «Легедзине».

Дотепні пластилінові герої мали б, за задумом авторів, формувати національну свідомість та гордість за державу. Адже кожна кількахвилинна серія розповідає казку, історію або легенду про той чи інший край, щось унікальне, чим можна пишатися. Планувалося, що показуватимуть їх в кінотеатрах, перед початком сеансів, та на телеканалах. Проте фінансування було зупинено, а разом із ним і проект.

Тепер нарешті через декілька років його було завершено і у День Незалежності він вийте на телеекран.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук