Під час карантину школярі України розроблятимуть проекти школи своєї мрії

КультураД.Ц., 2 квітня3470
Під час карантину школярі України розроблятимуть проекти школи своєї мрії
Архітектори пропонують своїм майбутнім колегам переосмислити простори українських шкіл

Харківська школа архітектури оголосила конкурс «Будь архітектором» для учнів старших класів з усієї України. Конкурсанти мають розробити архітектурний проект школи своєї мрії, а переможці отримають можливість архітектурного навчання.

Архітектори пропонують своїм майбутнім колегам переосмислити простори українських шкіл, ретельно подумати: що насправді зробило б школи місцями, приємними для навчання та спілкування. А далі ці роздуми втілити у проект (макет чи малюнок) реновації та оздоблення однієї з локацій школи, й додати до нього розповідь про те, яким має бути простір, щоб вчитися в ньому було комфортніше та цікавіше. Також потрібно вигадати наповнення (колір, матеріали, меблі й об'єкти), яке справді може бути реалізоване.

Нагородами переможцям стануть 10 сертифікатів на навчання. Серед нагород – сертифікат на навчання на програмі бакалаврату Харківської школи архітектури; сертифікати на навчання на «Нульовому році» у Києві чи Харкові та на різні курси в ХША.

Оскільки конкурс збігся за часом з карантином, конкурсанти не зможуть зробити заміри реальних шкільних просторів. Втім, вважають організатори, це теж виклик нового світу.

«Школярам треба буде звернути увагу на те, як влаштовані приміщення, на масштаб, місткість, естетичні параметри та проаналізувати все це. Але в умовах карантину деякі речі треба буде згадати по пам’яті. Підліткам важливо почувати себе учасниками процесу й робити пропозиції до зміни простору, до якого вони “прив’язані” на багато років», –говорить Анастасія Палій, кураторка підготовчого відділення ХША.

До складу жюрі конкурсу увійшли: архітектор та засновник ХША й архітектурного бюро Drozdov&Partners Олег Дроздов, архітекторка, тьюторка блоку «Студії» та кураторка блоку «Навички» ХША, засновниця архітектурного офісу Nikitenkoteam Олександра Нікітенко, художник та викладач Костянтин Зоркін, а також студенти ХША.

«Професії швидко трансформуються і якщо ти хочеш спробувати себе в архітектурі – дуже важливо розуміти, чим саме займаються архітектори. Усвідомлений вибір професії впливає на якість подальшого навчання, може підказати школярам, як обирати спеціальність та які перед тим пройти освітні курси, яку читати літературу», – розповідає про ще одну мету конкурсу Олег Дроздов.

Анастасія Палій зауважує, що така робота розвиває важливі навички просторового мислення. А ще – дозволяє поглянути на простір зі сторони спостерігача, помітити усіх учасників і застосувати стратегічний підхід.

Для участі в конкурсі потрібно зареєструватися і отримати лист із додатковими інструкціями. Реєстрація відкрита до 30 квітня 2020. Дедлайн подачі проектов – 31 травня 2020.

Найближча онлайн-консультація учасників відбудеться 1 травня на сторінці ХША у Facebook.

Засідання журі конкурсу відбудеться 8 червня. Оголошення переможців – 12 червня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук