Під час розкопок у центрі Львова археологи знайшли частину костелу XVIII століття

Науковці припускають, що знайшли крипту зруйнованого костелу

Під час розкопок у центрі Львова археологи знайшли частину костелу  XVIII століття
фото ZAXID.NET
Біля Преображенської церкви знайшли приміщення, яке може бути криптою XVIII століття

Під час розкопок на вул. Корнякта біля Преображенської церкви у Львові археологи знайшли давнє приміщення, яке може бути криптою зруйнованого у ХІХ столітті костелу Пресвятої Трійці і монастиря отців тринітаріїв. Про це ZAXID.NET розповів науковий співробітник центру «Рятівна археологічна служба» Микола Шніцер.

Розкопки на вул. Корнякта проводять у рамках реконструкції цієї вулиці. Зараз археологи завершують розкопки першої частини вулиці зі сторони вул. Краківської. Тут археологи відкопали давнє приміщення, яке, скоріш за все, було криптою зруйнованого у ХІХ столітті костелу Пресвятої Трійці і монастиря отців тринітаріїв.

«Ми зафіксували давні мурування, які, вочевидь, пов’язані з нині вже неіснуючою будівлею костелу Пресвятої Трійці і монастиря отців тринітаріїв. Маємо стіну, приміщення зі склепінчастим перекриттям. Поки що припускаємо, що це зруйнована в середині ХІХ століття крипта костелу», – розповів ZAXID.NET науковий співробітник центру «Рятівна археологічна служба» Микола Шніцер.

На вул. Корнякта у центрі Львова виявили давні мурування (фото ZAXID.NET)

На місці розкопок археологи виявили фрагменти керамічного посуду та монети. Їх заберуть у лабораторію, де почистять і будуть вивчати науковці.

За словами Миколи Шніцера, першу частину вул. Корнякта незабаром засиплять землею, щоб дорожники розпочали ремонтні роботи. Також незабаром археологи розпочнуть розкопки цієї вулиці зі сторони вул. Театральної.

Зазначимо, що комплекс костелу Пресвятої Трійці і монастиря тринітаріїв був збудований у 1731 році між вул. Театральної та вул. Краківською. Під час обстрілу у 1848 році храм був зруйнований, а згодом на його місці збудували Преображенську церкву.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук