Під одним із шедеврів Пікассо знайшлася інша картина

Під одним із шедеврів Пікассо знайшлася інша картина
фото AP

Під одним з ранніх шедеврів Пікассо була захована інша картина. Інфрачервоне зображення показало, що "Блакитна кімната" приховує зображення чоловіка, одягненого в костюм з метеликом.

 “Блакитна кімната” написана в 1901 році, в час, який у творчості Пікассо називають “блакитним періодом”. Вoна знаходиться у приватній колекції Філліпса, повідомляє агентство АР.

Над отриманням чіткого зображення захованої картини п'ять років працювали експерти колекції Філліпса, Національної художньої галереї, університету Корнуелла та музею Вінтертура в штаті Делавер. Робота почалася в 2008 році, коли на отриманому розпливчастому знімку проявилося бородате обличчя, що спирається на руку, прикрашену трьома перстнями.

Зараз дослідники сперечаються, чиє це зображення. Є припущення, що це автопортрет або портрет паризького галериста Амброза Віяра, який вперше виставив полотна Пікассо в 1901 році.

Припущення про те, що під "Блакитною кімнатою" є ще одна картина вперше прозвучало в 1954 році, коли один з кураторів колекції Філліпса звернув увагу на незвичні мазки, проте до 1990-х років експерти не використовували технології рентгена при аналізі картин, тому точної інформації не було.

Раніше були виявлені заховані картини під іншими шедеврами Пабло Пікассо: картиною "Життя", що зберігається в музеї Клівленда і "Гладильщица" в музеї Гуггенхайма в Нью-Йорку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук