Підкорити Холменколлен

Збірна України бойовим складом стартує на чемпіонаті світу з біатлону

13:27, 3 березня 2016

3 березня у норвезькому Холменколлені стартує 51-ий чемпіонат світу з біатлону, до якого жіноча збірна України підходить як одна із фавориток змагань.

Наразі українки виглядають найсильнішими в естафеті. У поточному сезоні підопічні Уроша Велепеца здобули на етапах Кубка світу золоту, срібну та бронзову нагороди, очоливши таким чином залік естафетних гонок.

У Холменколенні впродовж біатлонного мундіалю із 3 по 13 березня розіграють 11 комплектів нагород. Українські біатлоністки мають непогані шанси поборотися за медалі чемпіонату світу, враховуючи, що саме цей турнір був пріоритетним для збірної України.

Зокрема, Валентина Семеренко не приховувала того, що основні сили береже для виступів у Холменколлені. Одним із головних претендентів на нагороди у збірній України залишається Олена Підгрушна, в активі якої три особисті подіуми у поточному сезоні.

У чоловічому біатлоні прогнози щодо виступів збірної України дещо скромніші. Наразі українські біатлоністи не можуть похвалитися жодним подіумом, однак 4 місце Дмитра Підручного у мас-старті в Рупольдингу дає надію на локальні перемоги українців у кожній гонці.

Перед стартом головної біатлонної події року ZAXID.NET згадує цьогорічні результати та прогнозує можливі здобутки українців на чемпіонаті світу у Холменколлені.

Українські біатлоністки святкують перемогу в естафеті в Рупольдингу.

Останнє коло Олени Підгрушної вже стало легендою, і в Холменколлені вболівальники хочуть побачити такі ж дива, які спортсменка творила на попередніх стартах. Біатлоністка може досить розмірено почати гонку, однак на фінішній прямій ввімкне реактивну швидкість і не залишить шансів суперницям. Таким методом Олена Підгрушна завоювала золото у спринті в Кенморі, а потім вирвала срібну нагороду в естафетній гонці у Преск Айлі.

Наразі капітан жіночої збірної України з біатлону займає 4 місце у заліку спринтів, маючи в активі 238 пунктів. Лідерка цього заліку, чеська біатлоністка Габріела Соукалова, має на рахунку 316 очок. У заліках інших гонок в Олени Підгрушної - 5 місце в індивідуальній гонці (73 очки проти 120 очок лідерки заліку Доротеї Вірер), 5 місце у мас-старті (135 пунтків проти 198 очок Габріели Соукалової). Найгірші показники українки в заліку гонок переслідування – лише 9 місце. У загальному заліку найсильніших біатлоністок світу Олена Підгрушна займає 6 місце, лише на 2 пункти відстаючи від п’ятої позиції німкені Франциски Хільдебранд.

Олена Підгрушна та Урош Велепец.

Як коментував головний тренер жіночої збірної України Урош Велепец, українські біатлоністки за вдалої стрільби мають шанси на подіуми у кожній гонці. Звісно, що найбільше очікувань в українських вболівальників перед стартом біатлонного мундіалю викликає виступ Олени Підгрушної.

Востаннє біатлоністка виступала на чемпіонаті світу з біатлону у 2013 році перед Олімпіадою-2014 в Сочі. У порівнянні з тим сезоном, Олена Підгрушна продемонструвала прогрес – піднялася із 28-го на 6 місце у загальному заліку, здобула золото Кубка світу в особистій гонці, а також почала показувати кращий лижний хід. До слова, на чемпіонаті світу-2013 у Нове Место Олена Підгрушна завоювала золото у спринті та бронзу у гонці переслідування.

Регрес Валі Семеренко став сильним розчаруванням для українських вболівальників – із третьої позиції у загальному заліку за підсумками минулого сезону біатлоністка спустилась до 39-ої сходинки цього року. Ще перед стартом сезону Семеренко заявила, що гонки етапів Кубка світу не будуть пріоритетними для неї – усі сили спортсменка вирішила спрямувати на виступи у Холменколлені. Наразі найкраща позиція Валі Семеренко в особистих стартах цього сезону – 9 місце у гонці переслідування в Антхольці.

Здоров’я Юлії Джими також викликає багато запитань і сумнівів – біатлоністка тримається у формі, поки не підхопить черговий вірус. На останніх етапах Кубка світу у Північній Америці біатлоністка демонструвала не найкращі результати в особистих гонках, не потрапивши навіть до топ-40. З іншого боку впродовж сезону Юлія Джима показала суттєвий прогрес – піднялася на 10 позицій у загальному заліку (14 місце) у порівнянні з минулим сезоном, а також прибавила у лижному ході.

Непевними залишаються результати Ірини Варвинець, яка наразі займає 45 місце у загальному заліку. Серед цьогорічних здобутків біатлоністки – 8 місце у канадському Кенморі, а також командне золото та срібло в естафетних гонках. За відсутності Наталі Бурдиги, яка не поїхала у Холменколлен через проблеми з візою, і також через дискваліфікацію Ольги Абрамової Ірина Варвинець залишається основною претенденткою на потрапляння в естафетну четвірку.

Ще одна представниця збірної України – 23-річна Яна Бондар – цього сезону лише раз спромоглася потрапити у залікову зону. Після найкращої у кар’єрі гонки у минулому сезоні на етапі КС у тому ж таки Холменколлені вболівальники і тренерський штаб очікували на подальший прогрес Яни. Тоді біатлоністка прийшла 14-ою у спринті і продемонструвала найкращу швидкість серед українок. Наразі Яна Бондар займає лише 99 місце у загальному заліку, і у порівнянні з минулим сезоном дещо покращила свої результати у стрільбі – 65,8% проти 70%.

Найбільш очікувана нагорода жіночої збірної України у Холменколлені – медаль в естафеті. До слова, у порівнянні із попередніми чемпіонатами світу українська команда вперше за останні кілька років виступить складом без натуралізованих біатлоністок.

Олекснадр Жирний та Дмитро Підручний.

У чоловічій збірній України найбільше уваги привертатимуть виступи Дмитра Підручного, який цього сезону був найближчим до особистого подіуму – 4 місце мас-старту у Рупольдингу. Також у тернопільського біатлоніста найкращий результат серед українців у загальному заліку – 31 місце. Варто також врахувати, що Дмитро пропустив два останні етапи КС у Північній Америці. Біатлоніст спеціально залишився в Європі, аби краще підготуватись до чемпіонату світу.

У порівнянні з минулим сезоном Дмитро Підручний на 12 позицій підвищив свій загальний рейтинг, значно покращив швидкість на лижні (6,4 сек відставання проти 3,9 сек), а також провів найкращу гонку в кар’єрі (4 місце).

Результати Сергія Семенова, який минулого року взяв Малий кришталевий глобус індивідуальної гонки, тішать менше. Найкращим особистим результатом спортсмена у поточному сезоні було 10 місце в індивідуалці в Остерсунді. Також Сергій Семенов погіршив показники лижного ходу, збільшивши відствання від лідерів із 2,7 сек до 5 сек.

У свою чергу Артем Прима, який цього року показав найкращий у кар’єрі результат, посівши 9 місце у гонці переслідування в Преск Айлі, підтягнув як загальний рейтинг (із 53-го на 40 місце), так і точність стрільби (80,5% проти 77,3% у минулому сезоні).

Локальними здобутками потішили й аутсайдери української збірної – Олександр Жирний та Віталій Кільчицький. Зокрема, Олександр Жирний вперше в кар’єрі піднявся до 16-го місця на етапах Кубка світу, майже вдвічі підвищив особистий рейтинг (із 78-го на 45 місце), а також дещо покращив показники стрільби та лижного ходу. У свою чергу, Віталій Кільчицький, який минулого сезону навіть не потрапляв в очки, цього року прийшов 19-им в індивідуальній гонці у Рупольдингу. На цей момент біатлоніст із Львівщини займає 50-ту позицію у загальному рейтингу.

Чоловіча збірна України перед стартом чемпіонату світу у Холменколлені займає 8 позицію у Кубку націй. Українські біатлоністи не входять до переліку претендентів на перемогу в естафеті, однак за умови влучної стрільби цілком спроможні поборотись за квіткову церемонію. Наразі найкращим показником чоловічих естафет у збірної України є 7 місце в Антхольці.

До слова, першу гонку чемпіонату світу у Холменколенні збірна України проведе бойовим складом. У змішаній естафеті за збірну України побіжать Валентина Семеренко, Олена Підгрушна, Сергій Семенов та Дмитро Підручний.

Розклад гонок чемпіонату світу 2016 року у Холменколлені, Норвегія

3 березня, 16:30 - змішана естафета

5 березня, 12:30 - чоловічий спринт

5 березня, 15:30 - жіночий спринт

6 березня, 14:30 - гонка переслідування (чоловіки)

6 березня, 16:45 - гонка переслідування (жінки)

9 березня, 16:30 - індивідуальна гонка (жінки)

10 березня, 16:30 - індивідуальна гонка (чоловіки)

11 березня, 16:30 - жіноча естафета

12 березня, 16:30 - чоловіча естафета

13 березня, 14:00 – мас-старт (жінки)

13 березня, 17:00 – мас-старт (чоловіки)

Усі фото: Biathlon.com.ua.