Підліток через суд позбавив батька батьківських прав, щоб навчатися в Польщі

16-річний хлопець з Чернігівщини вступив в університет Польщі, проте батько відмовився надати йому дозвіл на виїзд за кордон

СуспільствоАнна Журба, 12 лютого20940

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівщини 10 лютого позбавив батьківських прав чоловіка за позовом його 16-річного сина.

Як повідомила прес-служба суду, підліток звернувся до суду після того, як вступив до університету в Польщі, а батько відмовився надати йому дозвіл на виїзд за кордон та заборонив надалі йому телефонувати. Однією з причин цього було небажання сплачувати аліменти під час навчання хлопця за кордоном.

Крім того, за словами підлітка, від самого його народження батько не проявляв до нього інтересу та навіть оскаржував батьківство. Як він зазначив у позовній заяві, «батька в його житті ніколи не існувало. Всі дитячі злети та падіння, отримання освіти, самоусвідомлення як особистості завжди минали без батька, який безумовно в свій час був йому дуже потрібний».

«Прилуцький міськрайонний суд дійшов висновку про доведеність свідомого та систематичного ухилення від виконання відповідачем батьківських обов'язків щодо неповнолітнього сина, тому задовольнив позов юнака, як такий, що відповідає "якнайкращим інтересам дитини"», – повідомили в суді.

Наразі рішення законної сили ще не набрало та може бути оскаржено до апеляційному інстанції. Додамо, що Сімейний кодекс дозволяє звертатися до суду з позовом про позбавлення батьківських прав дітям, які досягли 14-річного віку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук