Підприємці Львова просять знизити грошову оцінку землі на 70%

14:00, 15 лютого 2012

Підприємці Львова просять міських депутатів знизити грошову нормативну оцінку землі на 2012 рік на 70%. Про це 15 лютого на прес-конференції повідомив голова координаційно-дорадчої ради при Львівській обласній держадміністрації Зеновій Бермес.

Крім того, з його слів, підприємці очікують, що їм буде реструктуризовано борги за землю за 2011 рік, оскільки минулого року «Львівська міська рада не робила нової грошової оцінки землі».

Зеновій Бермес зазначив, що з цього питання було проведено зустрічі з міськими депутатами, відтак завтра на сесії за результатами їхнього голосування стане зрозуміло, чи прислухалися вони до підприємців. Також він наголосив, що методологія розрахунку нормативної грошової оцінки застаріла і потребує змін.

Лідер громадського об’єднання «Я - львів’янин» Андрій Антонищак поінформував, що до 15 березня цього року громадське об’єднання має подати до КМУ свої пропозиції відповідних змін до згаданої методології. Він також пояснив, що базова ставка грошової оцінки землі у Львові вища, ніж в інших містах, крім того, для Львова призначено високий коефіцієнт, на рівні міста-мільйонника, на який множиться ця базова ставка при розрахунках.

Як інформував ZAXID.NET, з 1 січня 2011 року у Львові набула чинності нова нормативна грошова оцінка земель міста Львова. Відповідно до цієї оцінки базова вартість землі збільшується з 184,9 грн/кв. м до 470,2 грн/кв. м, що дозволить збільшити надходження коштів від сплати орендної плати за землю орієнтовно в 2,5 рази.

З цього приводу 31 березня під Львівською міською радою відбувся кількатисячний мітинг з вимогою скасувати ухвалу «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Львова». Як наголосили мітингувальники, згідно з новою оцінкою, орендна плата за землю зростає в декілька разів.

Того ж дня депутати Львівської міської ради прийняли рішення, згідно з яким платники орендної плати за землю та земельного податку до моменту введення нової нормативної оцінки землі платитимуть за спеціальною пільгою розміром 60% від суми нарахованих платежів.