Пішов з життя публіцист та літературознавець Леонід Плющ

КультураК.С., 4 червня 201517330
Пішов з життя публіцист та літературознавець Леонід Плющ
фото Facebook

Пішов з життя публіцист та літературознавець, правозахисник, математик Леонід Плющ. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила українська актриса Галина Стефанова.

«Зболена душа Леоніда Плюща відлетіла у кращі світи. Комуністична система викинула його за межі України, але Він до кінця днів продовжував свою діяльність. В останнє десятиліття разом із дружиною Тетяною неодноразово повертався в Україну. Видавав книги, читав курс лекцій у Києво-Могилянській Академії. Минулого року, із початком російської агресії проти України, вони, не зважаючи на вік та здоров'я, знову були в Києві. "Революція — справа молодих, а коли вже війна - треба бути вдома», - пише Стефанова.

Леонід Плющ - математик, публіцист, літературознавець, правозахисник, член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінкської групи. Він народився 26 квітня 1939 року. Брав активну участь в українському національно-демократичному русі шістдесятників.

1972-го року, після декількох обшуків Леонід Плющ заарештований, звинувачений за «антирадянську агітацію і пропаганду з метою підриву Радянської влади». У січні 1973 суд визнав, що Плющ вчинив злочин у неосудному стані та направив Плюща на примусове лікування в Дніпропетровську спецпсихлікарню з діагнозом «шизофренія».

У січні 1976 Плющ поза його бажанням був вивезений з СРСР і з того часу жив у Франції. Західні психіатри визнали його здоровим. 1976 Плющ написав автобіографічну книгу «На карнавалі історії», яка була перевидана багатьма мовами в багатьох країнах світу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук