В оновлену Пазл-бібліотеку на Новому Львові записались понад 500 нових відвідувачів

Бібліотеку відвідують як дорослі, так і діти віком від двох років

Головні новини Львова 04.09Юлія Лавришин, 4 вересня 2018, 15:05 812 0

На вул. Мишуги, на Новому Львові, уже впродовж кількох місяців працює оновлена бібліотека, яка обслуговує понад 2,5 тис. читачів. Після реконструкції вона отримала назву Пазл-бібліотека і прийняла понад 500 нових відвідувачів.

Пазл-бібліотека – це заклад, який поєднує у собі не лише читання книг, а й різноманітні заходи, події, зустрічі та ігри для дітей. Її особливістю є те, що вона відійшла від принципу «у бібліотеці має бути тиша» і стала цікавим простором для мешканців району. До того ж заклад відвідують діти віком від двох років.

«В нас тут колись просто був відділ, де ми видавали книжки. Сьогодні ми звільнили його від книжок, поставили пуфики, столики. Діти рухають ці меблі, сідають групками і спілкуються. Тут вже навіть призначають зустрічі. Тобто це місце, де діти починають проводити вільний час. Не вулиця, а бібліотека приймає їх у своїх стінах, – сказала директорка централізованої бібліотечної системи Львова Валентина Галушка. – Ми поставили собі мету популяризувати читання. І записуємо сюди дітей від двох-трьох років. Для дошкільнят у нас є літературні сніданки і батьки можуть абсолютно безкоштовно залишити тут свою дитину на кілька годин».

Всі фото прес-служби ЛМР

Також Пазл-бібліотеку відвідують дорослі, зокрема тут працює програма «Інтернет для моєї бабусі», де літніх людей навчають комп’ютерної грамотності.

Ремонт бібліотеки тривав від вересня 2017 року до березня цього року. Після того, як навесні вона запрацювала, сюди записались понад 500 нових відвідувачів. То ж зараз вона обслуговує понад 2,5 тис. людей.

В облаштування Пазл-бібліотеки загалом інвестували 800 тис. грн з міського бюджету Львова. Ця сума включає в себе капітальний ремонт приміщення із заміною всіх мереж, проектно-кошторисну частину, а також меблі, книги і техніку.

«Взагалі це є одинадцята бібліотека у Львові, яку повністю відремонтували у Львові. Тобто ми книгосховища перетворюємо у справжні медіатеки. Маємо ще вісім бібліотек, які до кінця року плануємо відремонтувати. І ремонти тих 20-ти, які лишаються, заплановані на 2019 і 2020 роки. І вже тоді Львів матиме абсолютно нові сучасні бібліотеки», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

За словами директорки департаменту розвитку ЛМР Наталі Бунди, Львів – чи не єдине місто в Україні, яке не просто ремонтує, а й відкриває нові бібліотеки, як от smart-бібліотека на Рясному.

«Для себе ми ставимо у бібліотечній сфері високі стандарти не лише в інфраструктурному стані, а й в плані контентному. І щоб бібліотеки стали ще комфортнішими, ще ближчими до людей, ми впроваджуємо єдиний електронний читацький квиток. Можна буде зареєструватися через комп’ютер і стати читачем одразу 40 бібліотек. Також ми хочемо звільними від зайвої паперової роботи працівників наших бібліотек».

Як повідомили в управлінні культури ЛМР, у бюджеті розвитку на 2018 рік на ремонти бібліотек закладено понад 7 млн грн. На закупівлю книг та періодики закладено 860 тис. грн. На закупівлю техніки для бібліотек у 2018 році передбачено 600 тис. грн.

До слова, у Львові загалом є 40 бібліотек: 17 дитячих та 23 дорослі. Зараз відремонтовано 11 бібліотек та відкрито 1 нову бібліотеку. Протягом цього року ремонтні роботи ведуться у 8 бібліотеках міста. Залишається відремонтувати 20 бібліотек.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук