Після завершення реформи освіти в Україні буде три типи університетів

11:59, 3 грудня 2024

Міністерство освіти і науки України займається трансформацією закладів вищої освіти, реформу планують закінчити до 2030 року. Всі університети планують поділити на три типи. Про це розповів заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький в інтерв’ю «Дзеркалу тижня», пише НУШ.

Зараз в Україні є 151 державний університет та 90 приватних, з них після реформи має залишитися сто. МОН планує переходити на три типи закладів вищої освіти, щоб уніфікувати їх із європейськими на час вступу України до Європейського Союзу.

Перший тип – класичний університет, у якому розвивають програми гуманітаристики, соціальних наук, природничих спеціальностей. Часто в таких закладах є автономні медичні факультети чи інститути. Класичні університети мають розвинуту наукову інфраструктуру, в найпотужніших з них – понад 40% студентів є магістрами та аспірантами.

Другий тип – прикладні університети чи університети прикладних наук, які співпрацюють із бізнесом у напрямі прикладних досліджень та розвивають дуальні програми.

Третій тип – світоглядні академії, наприклад, у форматі Liberal Arts, художніх чи музичних закладів.

«Приклад такого підходу показують Острозька академія, Могилянка, Український католицький університет — вони є радше неприкладними світоглядними центрами, які концентруються переважно на бакалаврській освіті й ніколи не будуть потужними науковими центрами. Але ці ЗВО популярні серед вступників і відповідають потребі суспільства в підготовці громадян із широким, часто критичним світоглядом», – додав заступник міністра освіти і науки.

Традиційні методи навчання не виправдовують ваших очікувань? Альтернатива є! Дистанційна школа «Оптіма» пропонує інноваційний підхід. Комбіновані уроки, інтерактивні завдання, авторські матеріали – усе це не просто забезпечує високу ефективність навчання, але й формує в учнів цікавість до нового. Дізнайтеся, як вступити до дистанційної школи, та розпочніть захопливу подорож до знань!

Як пояснює Михайло Винницький, приєднувати консерваторію до університету ніхто не буде, адже музична освіта не передбачає великої вибірковості предметів чи формування кругозору через розвиток широких компетентностей. Натомість гуманітарна, соціально-економічна освіта чи комп’ютерна інженерія можуть бути в широкопрофільному та міждисциплінарному форматі.