Побачити неіснуючу сьогодні Тустанську фортецю допоможе мобільний додаток львівських айтішників

За рік тісної співпраці трьох активістів Тустанська фортеця «ожила» в мобільному додатку. Тепер усі можуть побачити не тільки величні скелі та природу, але й як це місце виглядало сотні років тому.

Ця програма – унікальна. Ніде у світі ще немає таких масштабних об'єктів, які можна побачити в доповненій реальності. Її особливість не в механізмі, а у вирішенні. Програмістам довелося помучитися із рельєфністю фортеці, щоби програма запрацювала.

«У Тустані є маргінально катастрофічний випадок: на вулиці немає нічого рівного. У нас були також проблеми зі світлом, бо програма працювала там, де вже люди не бачили», – розповів один із розробників Семен Фріш.

Картинка – це не те, заради чого це робиться, це один із гарних проявів. У випадку Тустані доповнена реальність – це інструмент збереження, адже цей об'єкт претендує увійти у всесвітню спадщину ЮНЕСКО.

Своєю роботою програмісти із SoftServe дуже задоволені. Зізнаються, що найкращі для них компліменти – це захоплені вигуки дітей та туристів. А ще, кажуть, що їхня робота така досконала та ідеальна завдяки засновнику музею Тустань Василю Рожку.

Коли програма запрацювала, хлопці на цьому не зупинилися. Вони вирішили створити симуляцію й дати можливість усім туристам «політати» над фортецею.

«Це є віртуальний політ над Тустанню. Логотипом Тустані є галка, і ви є тією галкою. Ви підходите до атракціону чи навчальної машини, вдягаєте шолом, лягаєте, на спортивний тренажер. Тепер можете керувати віртуальним дельтапланом і літати над Тустанню», – пояснив Семен Фріш.

Розробники зізнаються, їхнє рішення можна застосувати до будь-якого об'єкта. Втім, для кожного доведеться допрацьовувати програму залежно від рельєфу і складності споруди. Наприклад, можна було б побачити, як виглядав зруйнований замок у Львові чи оборонні споруди Києва. Зробили свою програму львівські айтішники для музею безкоштовно.

Мобільний додаток «Тустань» доступний для смартфонів із операційною системою Android, а також для IoS.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук