Почесний консул Нідерландів обурений, що могилу Франка реставрують поляки

Почесний консул Нідерландів обурений, що могилу Франка реставрують поляки
фото Sumno

Почесний консул Королівства Нідерландів у Львові та голова ради Української Галицької Асамблеї Богдан Панкевич обурився тим, що нагробний пам’ятник Іванові Франкові на Личаківському реставрують коштом Міністерства культури Республіки Польща. Про це Панкевич написав на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні обходив могили рідних і друзів на Личаківському цвинтарі. Шокувало мене риштовання навколо пам’ятника на могилі Івана Франка із надписом, що цей надгробок буде реставрований коштом Міністерства культури Республіки Польща», - йдеться у дописі.

«Люди, ми що – вже зовсім здуріли? Ми цілком втратили гідність і совість? Чи нас вже так обсіли злидні та чиновницька корупція, що аж перестали самі себе поважати? Ми не здатні самі відреставрувати надгобний пам’ятник вчителеві української нації – і просимо це зробити поляків?», - обурюється Богдан Панкевич.

«Честь і хвала польському народові, що допомагає відновлювати цінні мистецькі твори на цвинтарі, який є нашою спільною культурною спадщиною. Але ж це – ФРАНКО! Чи погодили би ся поляки чи будь-який інший народ, щоб іноземці реставрували їм пам’ятники їхніх національних вождів та героїв? Ніхто і ніколи. Отже треба взяти "за жабри" нашу забичену владу і вимагати відповіді – хто і як допустив до такої національної ганьби. Галичани – це ж наш геній і наш вчитель! Ми повинні самі дбати про його пам'ять і фінансувати всі необхідні роботи», - вважає колишній депутат ЛМР.

Нагадаємо, що реставраційні роботи, де поляки працюють спліьно із українцями, тривають уже сьомий рік поспіль.

У 2015 році, окрім могили Івана Франка, відновлять також надгробки польського письменника та поета Северина Гощинського, а також Хонорати Боженцької, Юзефа Чуловського, який похований неподалік Івана Франка, Уршулі з Хшановських Ігнацевої, Францішка Яворського, Станіслава Кемпінського, Артура Міліковського та родини Скрипців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук