Поділ «Нафтогазу» на дві компанії зробить їх більш слабкими, - Fitch

Поділ НАК «Нафтогаз Україна» на дві компанії зробить їх операційно більш слабкими. Про це йдеться у звіті міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.

У звіті відзначили, що наслідки нещодавнього рішення українського уряду про поділ «Нафтогазу» на два підприємства (одне з яких займатиметься транспортуванням газу а інше - його зберіганням) вже враховані в рейтингу дефолту емітента цієї компанії.

«На «Нафтогаз» продовжують негативно впливати слабкі показники операційної діяльності і грошові потоки, а також розбіжності ціни на газ з «Газпромом» і втрата видобувних дочірніх підприємств в Криму. Обговорення розділення «Нафтогазу» триває вже довгий час, і, незважаючи на недавнє рішення уряду, ми очікуємо, що процес реорганізації, ймовірно, буде тривалим», - йдеться в повідомленні.

У Fitch вважають, що рішення розділити стабільну виручку від транзиту газу і виручку від видобутку і зберігання газу скорочує диверсифікацію і, ймовірно, призведе до того, що дві нові компанії будуть операційно більш слабкими.

Крім того, рейтингове агентство очікує, що Україна надасть «Нафтогазу» грошові кошти для погашення єврооблігацій на суму 1,5 млрд дол., термін по яких наступає у вересні 2014 р.

Нагадаємо, на засіданні 4 червня Кабмін погодив рішення про створення на базі «Нафтогазу» двох компаній – ПАТ «Українська газотранспортна система» і «Українські газові сховища».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук