Ринок нелегальних пасажирських перевезень на Львівщині. Як це працює?

Поліція почала штрафувати перевізників, які самовільно відновили приміське і міжміське сполучення

19:21, 16 червня 2020

Перевізники міжміських рейсів припинили акцію протесту під Львівською облдержадміністрацією та у вівторок, 16 червня, самовільно виїхали на маршрути. Рішення відновити рух приміських і міжміських автобусів перевізники прийняли напередодні попри те, що в області карантин продовжили до 19 червня. Тож тепер поліція перевірить факт відновлення регулярних перевезень на Львівщині. А журналісти ZAXID.NET з'ясовували, як перевізники дотримуються карантинних вимог.

Автобусні каси і вокзал автостанції «Північної» на вул. Богдана Хмельницького зачинені ще з початку карантину. Та сьогодні на пероні вишикувався ряд автобусів.

Пасажиру, якого журналіст попросив купити квиток на автобус, водій сказав, що оплачувати за проїзд треба безпосередньо йому. Натомість, коли

«Які квитки? Немає у нас квитків. Гроші оплачуєш нам», – сказав водій маршрутки.

Та на камеру водії автобусів говорять вже зовсім інше: «Сказали нам виїхати та й все. Ми не берем готівки. Ми медиків возимо».

Для більшої переконливості всі як один почепили на лобове скло медичні хрести. Та Богдан Новосад з Кам'янка-Бузького району зовсім не медик, але приїхав сьогодні зранку до Львова маршруткою. Каже: дивом вдалось залізти в автобус так званих нерегулярних перевезень. Вже годину чекає на ту саму маршрутку, щоб їхати назад додому.

«Я три тижні тому приїхав з-за кордону. Нормально їздять автобуси. Обмеження є, але всі курсують... Тут взагалі немає чим добратися із села до обласного центру», – нарікає мешканець Кам'янка-Буського району Богдан Новосад.

Ще одна стихійна автостанція біля приміського залізничного вокзалу. Тут і автобусів значно більше, і пасажирів не бракує. За карантинними вимогами ніхто не пильнує. Чимало пасажирів у салоні однієї з маршруток сидять без масок, а на те, щоб не заходили стоячі, водій закриває очі.

«Та нема стоячих. Я б за був, щоб всі сидячі були. За мною їде з інтервалом у півгодини. Пусто: 3-5 людей. Навіть немає за що заправити. Які стоячі!?» – каже водій маршрутки Василь.

Але і перебувати у простої далі не хочуть.

«Я працював за 300 гривень. Просто працював. Сім'я майже розходиться. Не хочу говорити, але ... Троє дітей і жінка... повірте мені. То нереально просто», – розповів ще один водій маршрутки Ігор.

Перевізники Львівщини офіційно заявили, що з 16 червня відновили 60% усіх регулярних рейсів.

«У п’ятницю водії поставили ультиматум керівникам підприємств, щоб вони шукали законні способи, щоб вони могли працювати. В іншому випадку вони будуть писати заяву на звільнення і тоді, коли вже буде дано дозвіл на здійснення перевезень, то не буде кому сідати за кермо», – пояснив у коментарі ZAXID.NET голова асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка/

Натомість патрульна поліція порушників карантину вже відслідковує та штрафує.

«Якщо інспектори будуть виявляти такі несанкціоновані перевезення, то патрульні будуть зупиняти даний транспортний засіб і на місці оформляти правопорушення. Тобто порушення карантину. Відповідно патрульні будуть складати адмінматеріали», – пояснив командир батальйону патрульної поліції Львівщини Юрій Лещишин.

Нагадаємо, рішенням обласної комісії ТЕБ і НС карантин на Львівщині продовжено до 19 червня. Залишаються в силі всі заборони щодо роботи приміських і міжміських маршруток, дитсадків, готелів та спортивних закладів. Приміські та міжміські перевезення на Львівщини зупинили з початком карантину – 18 березня. У травні через збільшення виявлених випадків Covid-19 обласна комісія не дозволила відновити роботу громадського транспорту та дитсадків.