Польща позичить Україні €100 млн на будівництво нових прикордонних переходів

СвітЯрослав Іваночко, 8 вересня 20153810

Під час учорашнього засідання польський уряд ухвалив виділити Україні кредит розміром 100 млн євро. За ці гроші Україна має купити товари та послуги у польських підприємств, інформує видання Wprost. Відповідна угода між двома урядами буде підписана у середу, 9 вересня.

Одна з цілей, для яких будуть витрачені польські гроші - це модернізація і будівництво нових прикордонних переходів між Польщею та Україною.

«Ми домовилися з українською стороною, що кредит буде використаний для фінансування модернізації дорожньої інфраструктури кордонів та будівництво польсько-українських прикордонних переходів», - заявив міністр фінансів Польщі Матеуш Щурек.

Частка польських товарів і послуг у загальному обсязі поставок, що фінансуються за рахунок кредиту не може бути менше, ніж 60%. Усі проекти у межах кредиту будуть реалізовані польськими експортерами.

«Однак йдеться не лише про підтримку польських фірм, але також і про підтримку України - політично і економічно. Бо це є в наших інтересах», - додав міністр фінансів.

Як наголошується в офіційній заяві, умови на яких Україна отримала кредит, є преференційні і забезпечують 35% рівень дотування, згідно умов Організації економічного співробітництва та розвитку. 

Нагадаємо, прем’єр-міністр Польщі Ева Копач під час візиту до Києва у січні поінформувала про надання Україні кредиту у розмірі 100 млн євро.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук