Польща та Румунія передали Україні додаткові дозволи на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень. Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури.
Відзначається, що Румунія надала 8 тис. бланків додаткових дозволів для українських автоперевізників на 2020 рік. Вже найближчим часом українські перевізникам зможуть їх оформити у пунктах видачі дозволів. 3 тис дозволів стосуватимуться двосторонніх та транзитних перевезень, ще 5 тис. – лише транзитних перевезень. Інформація щодо оформлення дозволів у Румунію оприлюднена на сайті Державної служби України з безпеки на транспорті.
Окрім цього, Польща також передала посольству України у Варшаві 4,7 тис додаткових дозволів. Найближчим часом ці дозволи будуть доставлені до України. Серед польських дозволів: 2 817 універсальних дозволів Євро-3, 452 універсальних дозволів Євро-4 та 1 442 універсальних дозволи Євро-5. Коли вони прибудуть до України не зазначається.
Міністр інфраструктури України Владислав Криклій повідомив, що Україна із Польщею продовжують діалог щодо переговорів про співробітництво в галузі автомобільного транспорту, де підніметься питання щодо збільшення квоти дозволів на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень.
Зазначимо, що за останній рік в Україні відбулися щонайманше дві масштабні акції протесту українських далекобійників, які протестували через дефіцит дозволів на перетин кордону. Через відсутність достатньої кількості дозволів українські перевізники змушені тижнями стояти у чергах, очікуючи на перепустку. Через це вони отримують штрафи за невчасну доставку.
На початку серпня 2019 року на Львівщині близько 200 водіїв вантажівок перекрили трасу Київ – Чоп на знак протесту проти обмеження у видачі дозволів на транспортні перевезення. Згодом мітинг перевізників відбувся 6 жовтня під консульством Польщі у Львові. Вони просили у сусідньої держави збільшити кількості дозволів на закордонні рейси, адже у 2018 році таких дозволів було видано 200 тис., у 2019 – 160 тис.
Через недостатню кількість дозволів українські далекобійники протестували і у лютому 2020 року – тоді перевізники заблокували в’їзд до Києва, а також мітингували біля будівлі Кабінету міністрів України. За їхніми словами, електронна система бронювання дозволів, яка запрацювала з січня цього року не є досконалою, тому утворюються багатоденні черги на кордонах та скорочується кількість міжнародних рейсів. Через це українські перевізники недоотримують зарплату. Вони також вимагали збільшити кількість квот для перевезення вантажів до Австрії, Італії, Польщі, Румунії, Туреччини, Угорщини та Фінляндії.
13 липня міністр інфаструктури Владислав Криклів переговорив із протестуючими перевізниками та пообіцяв вирішити проблему із дефіцитом дозволів на перетин кордону.