Польські мисткині презентували у Львові мультимедійний арт-проект про українських жінок

Польські мисткині презентували у Львові мультимедійний арт-проект про українських жінок
фото ZAXID.NET
Виставка "її країна" представлена у галереї "Дзига"

У Львові польські мисткині презентували арт-проект про українських жінок «Її країна». Презентація відбулась у кав’ярні «Дзиґа».

Проект «Її країна» є результатом роботи Адріани Моленди та Наталії Віслоцької. Польські авторки спілкувалися з українськими жінками, намагаючись зрозуміти українську сучасність та ідентичність. Своїми життєвими історіями з ними поділилися 22 жінки, наймолодшій з них було 23, а найстаршій – 82 роки.

Кожну розмову було записано, а згодом відтворено у репортажі. Перший з таких репортажів і став частиною експозиції виставки. Його історія - це розмова з Анною, жінкою, яка переїхала із Сєвєродонецька до Льовова, її розповідь про будні на Сході та складнощі початків у Львові.

(фото Павла Паламарчука, ZAXID.NET)

Історії українських жінок підготовлені двома мовами: польською та українською. Кінцевим результатом проекту має стати публікація інших історій українських жінок у Польщі. Вже у вересні одну з історій буде опубліковано у польському тижневику.

Наталія та Адріана для проекту переїхали до Львова на рік та вже активно почали працювати із жовтня 2016 року. «Ідея почалася з того, що ми випадково два роки тому поїхали разом в Україну. Тоді я вирішила, що хочу повернутись сюди знову, і почати працювати над одним проектом. Раніше я працювала в організації, яка займалася темою особистих історій жінок, які потрапили до Польщі з таких країн як Мексика, Гватемала, Гана. І я подумала, що дуже не вистачає проекту про жінок українських. Тим більше, що в Польщі зараз багато українців, які приїхали після 2014 року. І, насправді, поляки не дуже розбираються в тому контексті» - розповідає Адріана Моленда та стверджує, що цей проект створено більше для поляків, ніж для українців.

Критерії, за якими відбирали жінок, були різними, проте траплялись випадки, коли історії самі шукали авторок проекту. «Наш досвід нам показав, що насправді ці випадкові розмови дуже часто були тими, які нас найбільш вразили» - розповідають Наталія та Адріана.

Виставка відкрилась 8 вересня. Проект є мультимедійним, і ознайомитись із ним можна у галереї «Дзиґа».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук