Польський міністр запропонував компенсувати дефіцит робочої сили українцями

В уряді прогнозують, що з польського ринку праці до 2020 року піде понад мільйон людей

СвітВолодимир Пиріг, 7 вересня 201613270
Польський міністр запропонував компенсувати дефіцит робочої сили українцями
фото 300polityka.pl

Віце-прем’єр Польщі, міністр праці Матеуш Моравецький запропонував компенсувати дефіцит робочої сили в країні за рахунок українців.

Про це він сказав на економічному форумі в Криниці, пише 300polityka.pl.

За оцінками міністра, польський ринок праці втратить від 750 тис. до 1,35 млн осіб до 2020 року, що становить приблизно 10% працездатного населення країни. Моравецький наголосив, що уряд повинен докласти великих зусиль, щоб цей дефіцит компенсувати. Відтак він вважає, що це можна зробити за рахунок громадян України.

«Я спробую по-дружньому запросити кілька сотень тисяч працівників з України після того, як Міністерство розвитку, МВС і Мінсім’ї узгодять цю позицію з вимогами європейської директиви, щоб підтримати процес адаптації (українців). Аргументи протилежного боку пов’язані з системою безпеки. Ми будемо намагатися напрацювати прийнятний компроміс», – сказав міністр.

В лютому цього року у Польщі було представлено «план Моравецького». Він передбачає п’ять основних компонентів: реіндустріалізацію, розвиток інноваційних фірм, капітал для розвитку, експансію за кордоном, а також соціальний і територіальний розвиток. Своїм першочерговим завданням Моравецький назвав підняття рівня ВВП країни. Він зазначив, що в результаті реформ до 2030 року Польща повинна наздогнати середній ВВП по ЄС, а в 2040 році випередити середній показник у Євросоюзі на 12,8%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук