Поляки і українці провели зустріч щодо реституції культурних цінностей

КультураДарина Цвях, 18 червня 20155920

Польсько-українська комісія з питань повернення творів мистецтва проводить першу після 5-річної перерви зустріч в Ольштині. У складі робочої групи працюють архівісти, музейні куратори, історики, повідомляє «Музейний простір». Польську сторону представляє Петро Жуховський, заступник міністра культури Польщі. Українську - перший заступник міністра культури Ігор Ліховий.

Перша зустріч комісії відбулася ще у 1997 році, тоді польська сторона подала вісім звернень про повернення творів мистецтва, які після ІІ Світової війни опинилися на території України. За словами заступника міністра культури Польщі Петра Жуховського, незважаючи на майже 20-річне існування польсько-української комісії, досі не вдалося повернути жодних культурних цінностей.

«Ми віримо в принцип еквівалентного та взаємного обміну. Українська сторона повинна передати нам зі своїх колекцій речі, які належать Польщі - каже Петро Жуховський, заступник міністра культури і національної спадщини. Лише за приблизними підрахунками в Україні може бути близько 60 тис. предметів, які в роки ІІ Світової війни були вивезені з території Польщі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук