Помер найбагатший бізнесмен Польщі Ян Кульчик

СвітАК, 29 липня 201513000
Помер найбагатший бізнесмен Польщі Ян Кульчик
фото PAP

У віці 65 років помер один із найбільших та найвідоміших польських підприємців Ян Кульчик. Про це поінформувала речниця його компанії Kulczyk Holding S.A. Марта Висоцька-Антонсен.

Від 2002 року Ян Кульчик постійно перебував у списку найбагатших поляків. Кілька останніх років поспіль він утримував першість серед найзаможніших поляків, а його статок оцінювали у 16 мільярдів злотих. (близько $4,3 млрд).

Бізнесмен був власником підприємства Kulczyk Holding та міжнародної інвестиційної групи Kulczyk Investments, а також співзасновником Польської ради бізнесу.

Польський мільярдер активно діяв на міжнародній арені. Він провадив діяльність у Європі, Африці, Південній Америці, займаючись інвестиціями в галузях енергетики, нафти і газу, інфраструктури, нерухомості. Серед іншого, Ян Кульчик володів 49,99% акціями компанії Kulczyk Oil Ventures, яка займається розвідкою газу і нафти також в Україні.

Польський мільярдер підтримував Україну, зазначає Польське радіо. Зокрема, під час газової кризи із Росією, він пропонував експортувати дешеві польські газ і вугілля в Україну, а з України в Європу імпортувати дешеву електроенергію з Хмельницької АЕС, що дозволило б стабілізувати європейський енергетичний ринок та зменшити ціни на електроенергію. Кульчик при цьому наголошував, що Україна змогла б у такий спосіб стати ближчою до Європи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук