Помер скульптор Ернст Нєізвєстний

КультураК.С., 10 серпня 201611090
Помер скульптор Ернст Нєізвєстний
Ернст Неізвєстний

Видатний скульптор Ернст Неізвєстний помер у Нью-Йорку на 92-му році життя. Про смерть митця повідомляють ЗМІ з посиланням на мистецтвознавця Олега Сулькіна.

«Помер Ернст Нєізвєстний. Я поки нічого не можу сказати, сльози підступають. Приголомшений. Пригнічений. Це величезна втрата», - написав Сулькін на своїй сторінці в Facebook.

Скульптор, філософ Ернст Нєізвєстний народився 9 квітня 1925 року в Свердловську (нині Єкатеринбург). До 1942 року він  відвідував у Свердловську школу для художньо обдарованих дітей. У 1943 році він пішов добровольцем до армії. У 1947-1954 роках продовжив свою освіту в Московському художньому інституті імені В. І. Сурікова та паралельно відвідував заняття на філософському факультеті Московського державного університету.

«Маска скорботи»

Найбільш значними творами Нєізвєстного радянського періоду є «Прометей» у піонерському таборі Артек (1966) та «Квітка лотоса» на Асуанській греблі в Єгипті (1971).

За свої роботи він піддався критиці з боку тодішнього керівника СРСР Микити Хрущова. При цьому саме Нєізвєстний після відставки першого секретаря ЦК КПРС і його смерті створив надгробний пам'ятник на Новодівичому кладовищі, на прохання родичів.

«Золота дитина»

У 1976 році Неізвєстний емігрує до Швейцарії, а в 1977 році переїздить до США (Нью-Йорк).

У 1980-х роках Нєзвєстний багато разів виставлявся в(Magna Gallery у Сан-Франциско. На замовленням галереї в кінці 80-х Нєізвєстний створив цикл Man through the Wall, який був присвячений краху комунізму.


«Крізь стіну»

У 1994 році він створив і подарував місту Одесі бронзову скульптуру «Золота дитина».

У цьому ж році він створив статуетку ТЕФІ. У 1996 році закінчив монументальний (заввишки 15 метрів) твір «Маска скорботи», присвячений жертвам репресій у Радянському Союзі, скульптура встановлена в Магадані.

Скульптор жив та працював в Нью-Йорку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук