Помер український диригент та засновник хору «Гомін» Леопольд Ященко

КультураАндрій Стець, 3 квітня 20166340
Помер український диригент та засновник хору «Гомін» Леопольд Ященко
Леопольд Ященко помер на 87-му році життя

У Києві на 87-му році життя помер відомий український етнограф, композитор та диригент, засновник хору «Гомін» Леопольд Ященко. Про це написав журналіст Вахтанг Кіпіані на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

«Помер Леопольд Ященко. Творець хору «Гомін», який був одним з чільних оберегів українства за комуністичних часів. Я його вперше побачив, але спершу почув влітку 1988 року. Того самого дня я не вступив на соціологію в Київському університеті. Їхав додому на метро сумний, бо попереду мала бути радянська армія з Карабахами і іншими гарячими точками. У якийсь момент мені здалося, що чую музику. Перша думка - поїхав дахом, бо звідки могла бути українська музика в метрополітені ім. Леніна. Але насправді - це був він, Ященко, з улюбленою сопілкою. Це був наче сигнал - що все буде добре. І я йому вдячний, що витягнув мене з похнюпленості. Хай земля буде панові легкою», - написав він.

«Я багато разів бачила, як він грав на сопілці просто на ескалаторі в метро. Мені пощастило зробити з ним документальну програму. Це був Великий Українець! Пам’ять у віках», - написала журналістка Галина Бабій.

Я багато разів бачила, як він грав на сопілці просто на ескалаторі в метро. Мені пощастило зробити з ним документальну програму. Це був Великий Українець! Пам"ять у віках.

Опубліковано Галиною Бабій  2 квітня 2016 р.

Леопольд Ященко народився 2 червня 1928 року в Києві. У 1969 році створив хор «Гомін».

Відео Лель

Активно займався відродженням у Києві українського календарного фольклору, народних звичаїв і свят. За це 28 вересня 1971 року Леопольда Ященка виключили із Спілки композиторів України з формулюванням за «ідейні помилки, припущені в керівництві хором».

У 1989 році хор «Гомін» першим у Києві публічно виконав національний гімн «Ще не вмерла Україна».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук