Помер відомий львівський галерист Юрко Бойко

КультураZAXID.NET, 16 червня 201716513
Помер відомий львівський галерист Юрко Бойко
фото «Збруча»
Юрка Бойка знав весь мистецький Львів

Пішов з життя відомий львівський галерист, менеджер мистецтва, громадський діяч, волонтер Юрко Бойко. Він помер у ніч на п’ятницю, 16 червня, після важкої операції на серці. Бойкові було 58 років.

Юрко Бойко був одним зі засновників «Товариства Лева», Народного руху України. Також він входив до кола ініціаторів молодіжного мистецького об’єднання «Шлях» (1989 р.).

На початку 1990-х років Бойко брав участь в організації багатьох виставок, інсталяцій, перформенсів та інших акцій молодих українських митців як в Україні, так і за кордоном.

1995 року Бойко створив у Львові відому мистецьку галерею «Ґердан» і працював її незмінним директором аж до самого закриття кілька років тому. У 2000 році Юрка Бойка, за результатами експертного оцінювання, визнали найвпливовішим діячем Львова у галузі мистецтва.

Окрім того, як громадський діяч Юрко Бойко започаткував багато корисних для Львова ініціатив. З початком російської агресії він взяв активну участь у волонтерському русі. Бойко також був засновником Української Галицької партії.

За останні два роки Юрко Бойко переніс три складні операції на серці, остання стала для нього фатальною.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук