Помер відомий театральний режисер Дмитро Чайковський

КультураК.С., 8 лютого 201717070
Помер відомий театральний режисер Дмитро Чайковський
фото УНІАН
Ліворуч – Дмитро Семенович Чайковський, праворуч – його учениця Римма Зюбіна на врученні «Київської Пекторалі»

У Києві на 94 році життя після тривалої хвороби відійшов у вічність заслужений артист України, відомий український театральний режисер, професор Київського національного університету культури і мистецтв Дмитро Чайковський, повідомляє міністерство культури.

Народився 5 січня 1923 року в селі Семаківці Коломийського повіту Станіславського воєводства (нині — Івано-Франківська область). Навчався у Коломийській гімназії, захоплювався літературою, образотворчим та театральним мистецтвом. У 1940 році вступив до Київського театрального інституту, де став першим студентом із Західної України. Однак, вчитися довелося лише рік, бо почалася війна.

Через неправдиве звинувачення був заарештований і разом з іншими політв'язнями депортований до Новосибірська. Восени 1945 року поновився на навчання до театрального інституту. Здобув акторський і режисерський фах.

Дмитро Чайковський викладав режисуру та акторську майстерність у Київському культосвітньому училищі. У різні роки був актором і асистентом режисера Київського театру юного глядача, Житомирського обласного музично-драматичного театру, режисером Івано-Франківського обласного театру, головним режисером Хмельницького обласного музично-драматичного театру, режисером Київського державного музично-драматичного театру ім. І.Франка, режисером Київського театру юного глядача. В період з 1945 по 1985 роки режисером Дмитром Чайковським було поставлено близько 100 вистав.

У 2016 році за вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва був нагороджений премією «Київська Пектораль».

Прощання з Дмитром Сeмeновичeм Чайковським відбудеться 9 лютого о 10.30 у Церкві Святого Миколая на Аскольдовій могилі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук