Помер відомий український актор Анатолій Решетников

КультураАндрій Стець, 22 лютого 20180
Помер відомий український актор Анатолій Решетников
фото «Прямий»
З 1948 до 2001 року Анатолій Решетников був актором російської драми ім. Лесі Українки в Києві

На 95 році життя помер народний акртист України Анатолій Решетников. Про це написав у Facebook журналіст Олег Вергеліс, інформує «Главком».

«Сумна новина. Пішов з життя патріарх вітчизняної сцени, народний артист України Анатолій Решетников. Актор яскравої харизми, сильного темпераменту. Пам’ятаю його чудового Соріна в «Чайці», запам’ятались інші блискучі ролі його пізнього періоду на сцені Київського театру ім. Лесі Українки», – написав журналіст Олег Вергеліс

Журналіст додав, що останніми роками в особистому житті Решетнікова все було досить складно. Він мешкав не в своїй столичній квартирі, а в Будинку ветеранів сцени під Києвом, в Пущі-Водиці.

Анатолій Решетников народився 22 червня 1923 року в Києві. У 1948 році закінчив Київський театральний інститут.

З 1948 до 2001 року грав у театрі російської драми ім. Лесі Українки в Києві.

Відомий за ролями Дон Жуана («Камінний Господар»); Річарда Айрона («У пущі»); Астров («Дядя Ваня»); Віктора Кареніна («Живий труп»); Шалімова («Дачники»); Нагульнова («Піднята цілина»); Забєліна («Кремлівські куранти»); Родіона Миколайовича («Старомодна комедія»); Гайдая ( «Загибель ескадри»); Маркіза де Поза («Дон Карлос»); Дмитра Миколайовича («Тема з варіаціями»); Гранда-Скубіка («Самовбивця»); Лазич («ОБЕЖ»); Шумського («Радій, коли змушують»).

Серед фільмів у його біографії — «Вогненний міст» (1958); «Далеко від Батьківщини» (1960); «П'ятірка відважних» (1970); «Стара фортеця», «Комісар Сергушин» (1973); «Захисник Сєдов» (1988); «Панове артисти» (1992); «Школа скандалу» (1999).

З 1973 року він також займався і викладацькою діяльністю — працював у Київському інституті театрального мистецтва.

Написав книгу-спогадів «Театр — моє призначення» (Київ, видавництво «Абрис», 2002).

Був нагороджений орденом «Знак Пошани» та низкою медалей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук