Впродовж 2020 року обсяг переказів трудових мігрантів в Україну становив 12,121 млрд доларів, що на 200 млн доларів більше, ніж у 2019 році. Про це йдеться у звіті Національного банку України.
Як повідомили у національному регуляторі, минулого року в Україну надійшло: 4,7 млрд доларів через кореспондентські рахунки банків (у 2019 році – 3,8 млрд); 2,69 млрд доларів через міжнародні платіжні системи (у 2019 році – 2,2 млрд); 4,7 млрд доларів через неформальні канали (у 2019 році – 5,8 млрд).
Дані наведені без урахування тимчасово окупованих територій.
У відомстві також уточнили, що приватні грошові перекази є доходом домашніх господарств, що надходить від інших домогосподарств з-за кордону, та пов’язані з тимчасовою або постійною міграцією населення.
Перекази можуть здійснювати як за офіційними каналами (через банки, міжнародні системи грошових переказів, поштові відділення), так і неофіційними – шляхом передачі наявних грошей та інших матеріальних цінностей від одного домогосподарства іншому.
Своєю чергою, за даними Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України, через пандемію Covid-19 у 2020 році в Україну повернулося 400-500 тис. заробітчан. Всього за кордоном працює 2,5-3 мільйони українців, пише LIGA.net.
Зазначимо, що грошові перекази українських трудових мігрантів є однією з найбільших статей надходження валюти до економіки. У 2019 році перекази заробітчан становили 7,7% ВВП України. У 2018 році обсяги переказів становили 10,88 млрд доларів, що становило 8,3% ВВП України відповідно.
Як інформував ZAXID.NET, Кабмін ініціював грантову підтримку трудовим мігрантам на власну справу в Україні. Таку законодавчу ініціативу підтримали на засіданні уряду та пропонують на розгляд Верховній Раді. Документ передбачає, що людина, яка повернулася в Україну й хоче відкрити власну справу, могла взяти на цю потребу до 150 тис. грн.