Телеканалу «Інтер» продовжили на сім років ліцензію на мовлення

Водночас Нацрада оштрафувала телеканал на 4 млн грн через заяви про фашистів

16:44, 11 липня 2018

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення вирішила продовжити ліцензію телеканалу «Інтер» попри суперечливі програми в його ефірі. Дозвіл на мовлення продовжено на сім років.

Як пише «Укрінформ», голова Національної ради Юрій Артеменко запропонував проголосувати за проект рішення – продовжити термін дії ліцензії на мовлення. І члени Нацради, окрім однієї членкині, проголосували.

Водночас Артеменко запросив керівництво телеканалу на наступне засідання, яке заплановано на 17 липня. Артеменко зазначив, що зазвичай на розгляд питання запрошують уповноваженого представника, але на важливі питання має приходити перша особа. «За вами є особлива увага Національної ради. Ми будемо моніторити – регулярно, постійно – ваш телеканал і вживати всіх заходів для того, щоб зупинити можливе розпалювання ворожнечі», – наголосила заступник голови Нацради Уляна Фещук.

Як пише «Еспресо», утрималась під час голосування перша заступниця голови Нацради Ольга Герасим’юк.

Згодом член Нацради Сергій Костинський пояснив, чому проголосував за продовження ліцензії каналу.

«У Національної ради немає законних підстав не продовжити термін дії цифрової ліцензії. Непродовження можливе лише за наявності двох і більше санкцій (попереджень або штрафів). Якщо не продовжити, «Інтер» іде в суд і оскаржує рішення регулятора», – написав він у Facebook.

Як пише «Новинарня», Катерина Чепура з громадянського руху «Відсіч» у виступі під час засідання Нацради заявила, що регулятор порушує закон, коли розглядає продовження ліцензії телеканалу в той час, коли ще розглядаються скарги про порушенн. Зокрема, лише «Відсіч» написала в Нацраду понад 40 скарг – «і про «фашистських злочинців», і про трансляцію футболу з промо Путіна».

Чепура наголосила, що «пропагандистський канал «Інтер» поповнює лави сепаратисті», і регулятору має бути соромно дивитися в очі українським військовим, які відстоюють незалежність країни.

На захист «Інтера», який «показує дуже багато цікавих передач», «від імені всіх ветеранів» виступив Сергій Коропов, голова ради ветеранів (радянських) Голосіївського району Києва. Він закликав «зауваження врахувати, але ліцензію залишити».

Як пише LIGA.net, на цьому ж засіданні Нацрада ухвалила рішення – оштрафувати телеканал «Інтер» на 4,046 млн грн через концерт, який мовник транслював 9 травня з нагоди Дня перемоги над нацизмом.

Нацрада з телерадіомовлення вирішила, що епізод концерту принижує гідність громадян України і розпалює міжнаціональну ворожнечу. Рішення було ухвалено одностайно. Всі члени Нацради зійшлися на думці, що під час концерту було присутнє розпалювання ненависті.

Як пише «Детектор медіа», канал «Інтер» не погодився з результатами перевірки. Керівництво «Інтера» вважає, що висловлювання ведучих не пов’язані з національними, расовими чи релігійними питаннями, оскільки нацизм – явище не національне, не расове і не релігійне. На думку керівництва «Інтера», будь-які тлумачення змісту передачі є виключно оціночними судженнями, які можуть виникнути тільки внаслідок некоректного сприйняття окремих слів, вирваних з контексту.

Юрист медіагрупи «Інтер» Ольга Мусійко повідомила, що «Інтер» оскаржить санкцію в суді.

Нагадаємо, 11 травня Нацрада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу «Інтер» після трансляції 9 травня концерту «Победа. Одна на всех», в якому були виявлені ознаки пропаганди та розпалювання ворожнечі.

9 травня націоналістичні організації пікетували будівлю телеканалу «Інтер» у Києві, звинувачуючи телеканал в антиукраїнській позиції. Пікетувальники обклеїли будівлю телеканалу наліпками з написами «Інтер» буде наш» і «Зробимо «Інтер» українським». Біля будівлі запалювали димові шашки. Обурення протестувальників викликав концерт до Дня перемоги на нацизмом у Другій світовій війні, показаний телеканалом, під час якого ведучі заявляли про необхідність «не дозволити» перейменування вулиць в Україні «іменами фашистських злочинців». Пізніше пікетувальники перемістилися до будинку, де живе один із власників «Інтера» Сергій Льовочкін.

21 червня Нацрада вчетверте за останній місяць не змогла провести засідання через відсутність кворуму. На порядку денному засідання 21 червня стояли питання щодо результатів перевірок телеканалів, зокрема «1+1» так «Інтеру», що були призначені після показів в ефірі фільмів з російськими акторами, які підтримують військову агресію РФ та заперечують територіальну цілісність України.

27 червня близько 20 активістів всеукраїнської мережі «Вільні люди» пікетували приміщення Нацради, які вимагали не продовжувати цифрової ліцензії телеканалу «Інтер» через антиукраїнську діяльність.