Порошенко підписав закон, завдяки якому вживані авто подешевшають

Закон покликаний узгодити закони у сфері оподаткування операцій з уживаними товарами з нормами ЄС

ЕкономікаОстап Левчич, 13 травня 201637410
Порошенко підписав закон, завдяки якому вживані авто подешевшають
Порошенко підписав закон про лібералізацію торгівлі вживаних авто

Президент України підписав законопроект №3046-д «Про внесення змін до статті 189 Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних товарів». Про це свідчить інформація на сторінці проекту закону на сайті ВР.
 
Останній етап проходження документа – повернуто з підписом від президента.

«Метою пропонованого проекту Закону України є сприяння розвитку ринку вживаних товарів в Україні, зокрема автомобільного, виведення його з тіні, забезпечення прозорих, конкурентних, а головне прибуткових умов ведення бізнесу офіційними підприємствами автомобільної галузі та забезпечення стабільних додаткових надходжень до Державного бюджету», – сказано в пояснювальній записці.

Законом планується привести законодавство у сфері оподаткування операцій з уживаними товарами відповідно до норм Європейського Союзу.

Зокрема, документом передбачається виключення поняття однорідності для цілей статті 189 Податкового кодексу України; введення справедливого застосування податку на додану вартість до операцій на ринку вживаних товарів (в тому числі вживаних транспортних засобів), яке полягає в оподаткуванні маржинального доходу, тобто різниці між ціною продажу і документально підтвердженою ціною придбання уживаного товару.

Крім того, буде розширено коло суб'єктів, які можуть залучатися до операцій купівлі-продажу вживаних товарів із застосуванням спеціального правила визначення бази оподаткування відповідно до Податкового кодексу.

Нагадаємо, Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект №3251 «Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ» Перехідні положення «Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів». За документ проголосували 226 парламентарів.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук