Порошенко реформує Шевченківську премію

Президент нагородив лауреатів

КультураК.С., 3 березня 20164920
Порошенко реформує Шевченківську премію

Президент України Петро Порошенко вважає, що для того, аби привернути увагу українців до Національної премії України ім.Тараса Шевченка необхідно її реформувати. Про це президент повідомив на церемонії нагородження цьогорічних лауреатів, інформує прес-служба голови держави.

«Національна премія є державною нагородою України. Важливо так модернізувати її процедури, щоб значно посилити довіру до конкурсного відбору, щоб все суспільство звертало увагу на твори, що розглядаються, щоб цей інтерес впливав на нас з вами, на розвиток національного культурного середовища», - зазначив президент.

«Своїм розпорядженням я створив робочу групу, яка запропонувала ідеї щодо нового прозорого і демократичного порядку конкурсного відбору претендентів на найвищу мистецьку нагороду України. На основі цих ідей був підготовлений Указ, що має на меті оновити процедуру відбору і ще більше зміцнити довіру мистецьких спільнот і суспільства до нашої премії імені Шевченка», – додав Порошенко.

Очолити комітет Шевченківської премії, на думку президента, має письменник Юрій Щербак. 

Цього року лауреатами премії став кінорежисер Олег Сенцов, який відбуває у Росії покарання за сфабрикованими звинуваченнями.

«На жаль, сьогодні я не можу вручити Олегові заслужений диплом Шевченківського лауреата.  Сучасна Росія переплюнула Радянський Союз. За Совєтів людей в насильницький спосіб позбавляли радянського громадянства, тепер же навпаки - силоміць проголошують російськими громадянами українських патріотів. Та Олег Геннадійович був, є і буде громадянином України, причому великим її громадянином», - зазначив Порошенко.

Також премію отримали дисидент та публіцист Левко Лук'яненко, балетмейстер Раду Поклітару, співачка Анжеліна Швачка та художник Михайло Гуйда.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук