Порошенко схвалив закон про заборону ввезення в Україну російської пропагандистської літератури

КультураЮлія Поліковська, 30 грудня 20164471
Петро Порошенко підписав закон про заборону ввезення антиукраїнської пропагандистської літератури

Президент України Петро Порошенко схвалив законопроект №5114 «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту». Про це свідчить інформація на сторінці законопроекту на сайті Верховної Ради.

Останній етап проходження документа - «повернуто з підписом від президента».

Так, документом забороняється використання друкованих ЗМІ та видавничої продукції для:

закликів до захоплення влади, насильницької зміни конституційного ладу або територіальної цілісності України;

пропаганди війни, насильства та жорстокості; розпалювання расової, національної, релігійної ворожнечі; пропаганди комуністичного і/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і їх символіки;

популяризації або пропаганди органів держави-агресора і їх окремих дій, що створюють позитивний образ співробітників держави-агресора, співробітників радянських органів державної безпеки, який виправдовують або визнають правомірним окупацію території України.

Законом передбачено уповноважити центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у видавничій сфері, приймати рішення про віднесення видавничої продукції, що походить або виготовлена на території держави-агресора, або тимчасово окупованій території України, до забороненої до поширення в Україні. Розповсюджувачів такої продукції штрафуватимуть, а її вилучатимуть з обігу.

Відповідно до закону, для ввезення видавничої продукції, що походить з держави-агресора або тимчасово окупованій території України необхідний буде відповідний дозвіл. Без дозволу на митну територію України громадяни зможуть ввозити лише до 10 примірників такої продукції.

Нагадаємо, законопроект №5114 був проголосований у другому читанні у Верховній Раді на початку грудня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук