Порошенко видав указ про будівництво двох енергоблоків Хмельницької АЕС

ЕкономікаАндрій Стець, 5 квітня 201911451
Порошенко видав указ про будівництво двох енергоблоків Хмельницької АЕС
Наразі на Хмельницькій АЕС працюють 2 енергоблоки

Президент України Петро Порошенко видав Указ щодо підтримки розвитку ядерної енергетики та підвищення рівня безпеки у сфері її використання. Відповідний указ опублікований на сайті голови держави.

Згідно з документом, Порошенко доручив Кабінету міністрів України невідкладно внести в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроект про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3 тa №4 Хмельницької атомної електростанції.

Також він доручив уряду за два місяці внести до парламенту законопроекти щодо збільшення розміру субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження; про віднесення коштів від збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, до джерел формування спецфонду Держбюджету для гарантованого спрямування таких коштів у вигляді субвенції відповідним місцевим бюджетам; щодо вдосконалення механізму захисту від інфляції коштів фінрезерву для зняття з експлуатації атомних блоків.

Крім цього, Кабмін повинен вжити заходів, спрямованих на всебічну підтримку та реалізацію пілотного проекту «Енергетичний міст «Україна - Європейський Союз».

Крім того, КМУ має сприяти впровадженню на атомних електростанціях сучасних технологій з високим ступенем надійності і безпеки (малих модульних реакторів) та забезпечити виробництво на вітчизняних підприємствах обладнання, необхідного для застосування таких технологій та забезпечити проведення необхідних консультацій з Європейським Союзом та Секретаріатом Енергетичного Співтовариства щодо питань, пов’язаних із підтримкою та реалізацією проекту.

Зазначимо, що Україна розірвала угоду з Росією про добудову третього і четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Натомість тодішній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк дав завдання НАЕК «Енергоатом» прискорити завершення будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС з європейськими партнерами.

Хмельницька атомна електростанція, яка розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин має 2 ядерних реактори ВВЕР-1000 (підключені у 1987 і 2004 роках відповідно) загальною потужністю 2000 МВт. Основне призначення станції – покриття дефіциту електроенергії в Західному регіоні України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук